RAR 5.50

Strona główna Mac Akcesoria Kompresowanie plików
Pobierz program

RAR to zestaw konsolowych narzędzi do tworzenia i rozpakowywania archiwów RAR. Dzięki nim można spakować pliki autorskim algorytmem z opcjonalnymi ulepszeniami dla multimediów. RAR oferuje kompresję na poziomie 10-50%, przy czym wyższe wyniki uzyskamy przy pakowaniu większej liczby małych plików. Te same programy są podstawą popularnego programu WinRAR dla Windowsa.

W archiwum znajdują się dwa narzędzia: rar i unrar. Uruchomienie ich bez podania argumentów wyświetli pomoc i listę opcji dla każdego z nich.

Poza możliwością pakowania i rozpakowywania plików RAR pozwala także szyfrować archiwa, dodawania do nich komentarzy oraz naprawiania uszkodzonych archiwów, dzięki czemu można próbować je rozpakować nawet jeśli nie zostały prawidłowo pobrane lub zostały odzyskane z uszkodzonych nośników.

Programy są dostępne za darmo na licencji próbnej. Użytkownik ma prawo do korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, także w swoich skryptach i programach, ale dalsza dystrybucja jest dozwolona jedynie w postaci oryginalnego archiwum, w którym zostały pobrane ze strony producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie