WinRAR 5.50 dostępny w wersji stabilnej: archiwa w formacie RAR 5.0

WinRAR 5.50 dostępny w wersji stabilnej: archiwa w formacie RAR 5.0

WinRAR 5.50 dostępny w wersji stabilnej: archiwa w formacie RAR 5.0
Oskar Ziomek
14.08.2017 13:34

Rozbudowane pakiety nowości w przypadku aplikacji do archiwizowania plików to rzadkość, ale gdy chodzi o najnowszego WinRAR-a można właśnie o takiej sytuacji mówić, na co zwracaliśmy uwagę już przy okazji premiery edycji 5.50 w wersji testowej. Dzisiaj aplikacja została zaprezentowana w wydaniu stabilnym – główna nowość to domyślne użycie formatu RAR 5.0, ale nie jest to jedyna zmiana.

Dzięki jego zastosowaniu, użytkownicy najnowszej wersji powinni zauważyć między innymi krótszy czas rozpakowywania archiwów, ponieważ wykorzystanych zostanie do tego więcej rdzeni procesora. Jeśli jednak nie będą chcieli domyślnie korzystać z atutów nowego formatu, w ustawieniach można wrócić do poprzedniego, oznaczonego numerem 4.x. Warto przypomnieć, iż domyślne użycie RAR 5.0 ma miejsce tylko w przypadku świeżych instalacji programu.

Obraz

Wśród innych nowości jest także możliwość ustawienia głównego hasła, by w ten sposób zabezpieczyć dostęp do archiwów; to swego rodzaju menedżer, którego zabezpieczenie hasłem również debiutowało w wersji beta. Poza tym pojawiło się wiele udogodnień znanych z wersji testowej, a także zmiany w menu kontekstowym, w tym możliwość skopiowania pełnych nazw do schowka, opcja otwierania plików w powiązanych aplikacjach czy też możliwość wyświetlenia zawartości archiwum.

Pojawiły się także dodatkowe modyfikacje, które mają ułatwić codzienną obsługę, takie jak opcja wyświetlania pełnych ścieżek na tytułowym pasku programu oraz ponowne proszenie o wpisanie hasła, gdy wprowadzone zostanie niepoprawne (dotychczas wiązało się to z automatycznym anulowaniem całej operacji). O wszystkich zmianach w najnowszym wydaniu przeczytać można w oficjalnym dzienniku zmian. [frame]Stabilną wersję WinRAR-a oznaczoną numerem 5.50 można pobrać z naszej bazy oprogramowania.[/frame]

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (142)