Radionomy Radionomy

Strona główna iOS Multimedia Radia internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Radionomy to aplikacja pozwalająca słuchać bez ograniczeń dowolnej ze znajdujących się w katalogu serwisu stacji radiowych. Do wyboru są stacje muzyczne oraz zawierające przekaz mówiony. Wszystko jest podzielone na kategorie, dzięki czemu można szybko odnaleźć dźwięki odpowiednie dla nastroju.

Aplikacja posiada skromny interfejs o jasnych zimnych kolorach. Niestety nie pojawiła się jeszcze aktualizacja dostosowująca go do najnowszej, rewolucyjnej odsłony systemu. Nie przeszkadza to jednak w żaden sposób w korzystaniu z możliwości Radionomy. Interfejs jest podzielony na dwa zasadnicze widoki, z których jeden służy do wyszukiwania stacji radiowych, a drugi pełni rolę kontrolera odtwarzania.

W celu odnalezienia odpowiedniej stacji można skorzystać z jednej z czterech funkcji: Browse, Favourites, Discover i Top 25. Alternatywnie można po prostu wprowadzić odpowiednią nazwę w pole wyszukiwarki. Funkcja Browse zawiera wszystkie dostępne stacje posegregowane według odpowiednich kategorii. Po jej wybraniu wyświetlona zostaje lista dostępnych, ogólnie ujętych gatunków muzycznych oraz osobna kategoria dla niemuzycznych stacji. Wybór dowolnej kategorii wyświetla bardziej szczegółową listę zawierającą podgatunki, a dopiero wybór podgatunku ukazuje konkretne stacje radiowe. W przypadku stacji niemuzycznych podkategoriami są rodzaje stacji muzycznych, czyli stacje informacyjne, sportowe, rozrywkowe, pogodowe, itd. Discover stara się przedstawić wybór stacji, które mogłyby zainteresować użytkownika. Top 25, jak nazwa wskazuje, to najpopularniejsze wśród użytkowników stacje. Favourites działa wyłącznie po zalogowaniu się do usługi i zawiera stacje radiowe, które użytkownik oznaczył jako ulubione.

Odtwarzacz jest modułem bardzo prostym. Znajduje się w nim pasek głośności, przycisk wstrzymywania grania, informacja o właśnie odtwarzanym utworze i możliwość dodania stacji do ulubionych. Niewątpliwie zaletą aplikacji jest integracja z systemowym odtwarzaczem, dzięki czemu można kontrolować aplikację z poziomu innych aplikacji oraz ekranu blokady. Aplikacja jest w całości darmowa, a odtwarzanie stacji radiowych nie wiąże się ze słuchaniem jakichkolwiek reklam. Jeśli chodzi zaś o precyzję oznaczeń stacji radiowych, można niekiedy odczuć lekkie rozczarowanie. Zdarza się, iż wybór konkretnego podgatunku muzycznego nie ma większego znaczenia, gdyż w obrębię gatunku muzycznego większość stacji gra dowolny rodzaj muzyki (przykładem może być gatunek metal, w którym większość stacji mimo wielu różnych oznaczeń, w praktyce odgrywa niemal wyłącznie odmianę gotycką).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!