Apple Music wychodzi z bety. Wystarczy chwila, by stwierdzić, że zbyt wcześnie

Apple Music wychodzi z bety. Wystarczy chwila, by stwierdzić, że zbyt wcześnie

Apple Music wychodzi z bety. Wystarczy chwila, by stwierdzić, że zbyt wcześnie
03.08.2016 23:58

Właśnie nastąpił ważny, choć w dużej mierze symboliczny, moment w rozwoju Apple Music. Jedna z najpopularniejszych usług muzycznych wyszła z fazy beta w wersji na Androida. Pytanie tylko, czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla mankamnetów aplikacji, która, delikatnie mówiąc, w wersji na ten system daleka jest od ideału?

Apple Music to dość szczególna usługa Apple, a to ze względu na jej dostępność na Androidzie. Nie ma wątpliwości, że w przypadku usług muzycznych możliwie jak największa multiplatformowość jest obowiązkowa. Dlatego argument, że korporacja dopieszcza wersję na iOS-a i OS X-a jest w tym przypadku mało znaczący, nie można także zapomnieć, że nadal brakuje przeglądarkowej wersji i raczej nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany.

Oprócz usunięcia metki beta i konieczności ponownej akceptacji zasad świadczenia usług, stabilna wersja Apple Music wprowadza zaledwie jedną nowość. Jest nią obsługa equalizera. Oprócz tego nie widać znaczących różnic, co biorąc pod uwagę jak powolna i niezbyt wygodna w nawigacji jest aplikacja w wersji na Androida, należy uznać za wadę.

  • Niestety, taki widok jest wciąż częsty
  • Slider item
[1/2] Niestety, taki widok jest wciąż częsty

Mimo że Apple deklaruje poprawę stabilności i optymalizację, to na tym gruncie nie widać poprawy i aplikację na Androida można wręcz uznać za kiepską, choćby w porównaniu z innymi największymi usługami muzycznymi. Wciąż zdecydowanie za długo trzeba czekać na ładowanie treści, nie poprawiono także responsywności wyszukiwarki, której opóźnienia utrudniają odpowiedni wybór z listy wyników.

Abstrahując od pozycji Apple, usługi muzyczne multiplatformowścią stoją, zaś użytkowników posiadających Maka i urządzenie mobilne z Androidem jest mnóstwo. Niestety, oficjalne wyjście z fazy beta Apple Music nie rozwiązuje ich problemów. Najnowszą wersję aplikacji można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)