r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Raw Therapee po polsku

Strona główna Aktualności

Ukazała się kolejna wersja aplikacji Raw Therapee, po raz pierwszy w polskiej wersji językowej.

Raw Therapee to jeden z najlepszych, choć nie najszybszych programów przeznaczonych do odczytywania obrazów zapisanych w najwyższej jakości oferowanej bezpośrednio przez aparat fotograficzny RAW. Plik zapisane w tym formacie uważane są za cyfrowy odpowiednik negatywu, a ich konwersję za wywołanie, ponieważ zawierają dane pochodzące bezpośrednio z matrycy światłoczułej aparatu. Do najważniejszych funkcji aplikacji Raw Therapee należy zaliczyć możliwość przeglądania miniaturek grafik, przetwarzania obrazu w 16 bitach, funkcje zapisu plików do formatów JPEG (8 bit), PNG (8 lub 16 bit) i TIFF (8 lub 16 bit), obsługę zaawansowanego edytora kolorów bazującego na ICC oraz algorytmów (EAHD i HPHD) pozwalających na efektowną rekonstrukcję fotografii.

Do najważniejszych zmian oferowanych przez najnowszą wersję 2.3 należy zaliczyć dodanie obsługi nowych aparatów, wsparcie dla systemu Vista i obsługę wielojęzycznego interfejsu. Autorzy ponadto wprowadzili do aplikacji kilka nowych narzędzi w tym przeznaczonych do zmiany rozmiaru fotografii, wycinania wskazanych fragmentów i rotacji.

Najnowszą wersję aplikacji Raw Therapee 2.3 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Grafika -> Przeglądarki graficzne

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.