Odtwarzacz multimediów VLC od teraz po polsku w sklepie Windowsa 10

Odtwarzacz multimediów VLC od teraz po polsku w sklepie Windowsa 10

Odtwarzacz multimediów VLC od teraz po polsku w sklepie Windowsa 10
Oskar Ziomek
02.01.2018 10:51

Odtwarzacz multimediów VLC w formie aplikacji uniwersalnej dla Windowsa 10 został niedawno zaktualizowany. Najnowsza wersja (2.6.0.0) w globalnym rozrachunku nie jest może przełomowa, ale przynosi istotne nowości z punktu widzenia polskiego użytkownika: nowe tłumaczenia, w tym właśnie na język polski. Interfejs nie będzie więc od teraz odstraszać osób, które nie znają języka angielskiego, a prócz tego pojawiły się oczywiście także inne poprawki.

Co ciekawe jednak, język polski nie zostanie aktywowany automatycznie po instalacji czy też aktualizacji. Konieczne jest odwiedzenie ustawień (na tym etapie jeszcze Settings) rozwijanych z menu w dolnej części ekranu. Tam z listy rozwijanej pod nagłówkiem Languages należy wybrać Polish, a później zatwierdzić zmiany przyciskiem Refresh language. Choć można odnieść wrażenie, że zmiany zastosowane zostaną od razu, w rzeczywistości nie wszystkie elementy interfejsu zostaną przetłumaczone, dopóki nie uruchomimy programu ponownie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Obok języka polskiego, w programie pojawiło się także tłumaczenie na słowacki i niemiecki oraz inne zmiany: aktualizacja Libvlc do wersji 3.0, nowe ikony oraz poprawki błędów. Te mają między innymi zażegnać kłopoty z niektórymi powiadomieniami czy też usuwaniem elementów biblioteki podczas używania programu na Xboksie.

VLC w formie aplikacji uniwersalnej wykorzystuje już półprzezroczystość niektórych okien oraz ich fragmentów, elementy typowe dla najnowszego wzornictwa Fluent Design w Windowsie 10. W VLC do dyspozycji mamy dodatkowo możliwość zmiany koloru wiodącego oraz motywu z jasnego na ciemny, zatem od strony wizualnej program można dość dokładnie dostosować do swojego gustu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Funkcjonalne pozostają oczywiście także ustawienia dźwięku z korektorem oferującym kilkanaście presetów na czele, czy też możliwość wybrania kodowania, w jakim zapisane zostały napisy do filmów. Aplikację można obsługiwać skrótami klawiaturowymi oraz połączyć z Last.FM. Odtwarzacz VLC można pobrać z naszej bazy oprogramowania w wersji dla wielu platform. Opisywana tu edycja dostępna jest z poziomu menu Wszystkie wersje na karcie programu dla Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)