Recenzja programu online OneIN dla salonów i gabinetów

Dzisiaj, ze względu na komentarz, pomyślałem, że przybliżę program z poprzedniego artykułu. Poprzednio napisałem tylko pokrótce o każdym z programów. Dzisiaj bardziej szczegółowo o jednym.

Dla kogo program OneIN

Program OneIN ma zastosowanie dla salonów i gabinetów obsługi klienta. Ja, tak jak poprzednio wspominałem, korzystam z tego programu do mojego salonu tatuaży. Z tego co wyczytałem, program przeznaczony jest do salonu fryzjerskiego, gabinetu kosmetycznego, spa, urody, gabinetu dentystycznego i innych gabinetów obsługi klienta.

Najważniejsze funkcje programu OneIN

W programie korzystam głównie z możliwości:
- zapisywania bazy klientów i informacji o nich
- zbierania danych zużycia narzędzi, tuszy czy jakiś kosmetyków, poprzez magazyn zasobów
- zapisywania i planowania wizyt
- przeglądania i edycji terminarza

Dla mnie najważniejszą funkcją, jeżeli można to tak nazwać, jest możliwość szybkiej obsługi klienta w programie. Przychodzi do mnie klient i nie muszę długo manewrować po programie, tylko szybko wpisuję wizytę. Pracowałem chwilę na innym programie, ale długo schodziło mi wpisywanie i klikanie po całym programie, nie mówiąc już, że się gubiłem. Może powinienem to napisać w korzyściach, ale dla mnie to wręcz funkcja programu.

Korzyści z korzystania z programu OneIN

Korzyści, to oczywiście tak jak pisałem wyżej: szybka obsługa klienta w programie, czyli program bardzo intuicyjny.

Kolejną korzyścią jaką zauważyłem, to możliwość wyjazdu na wakacje i podglądu co dzieje się u mnie w salonie. Wcześniej nie miałem o tym pojęcia, a teraz fajna sprawa. Wyjeżdżam, a dzięki temu, że program jest online, to mogę podejrzeć wizyty i utarg w moim salonie. Moje pytanie było: "Dlaczego dopiero od niedawna to odkryłem?".

Jeszcze jedną korzyść, którą uważam, że warto poruszyć, to mój wizerunek salonu. Wcześniej zapisywanie w zeszycie albo zapisywanie w programie, który był skomplikowany, co czasem rodziło chwilę zawirowań jak to wpiszę ja albo mój nowy pracownik. Teraz mam program, który nawet nowy pracownik potrafi obsłużyć. Wizerunek firmy - ekskluzywny, a koszt programu na miesiąc to jakieś 15,99 zł brutto. Porównując do innych programów, nie znalazłem tańszego, który byłby wspierany, bo aktualizacje są darmowe.

Program online to bezpieczeństwo danych, na serwerach tworzone są kopie. Przy programach stacjonarnych, gdy komputer padnie, danych nie ma.

Program OneIN jest online, czyli dostępny z każdego miejsca przez Internet, z dowolnego urządzenia: laptop, tablet, smartfon. To także korzyść. Nie zdecydowałbym się na program stacjonarny, bo to ogranicza w dzisiejszych czasach.

Zatem podsumowując, główne korzyści dla mnie to:
- szybka obsługa klienta
- lepszy wizerunek firmy tanim kosztem (bo po co generować koszty programów za 100zł brutto miesięcznie)
- możliwość podglądu na urlopie
- bezpieczeństwo danych
- dostosowany do laptopów, tabletów i smartfonów

Co bym zmienił?

Wspominałem pokrótce w poprzednim artykule, ale powtórzę, co bym zmienił. Fajnie byłoby zrobić zmianę kolorów panelu w programie. Salony mają swoje aranżacje i wydaje mi się, że to byłby duży plus możliwości dostosowania kolorów programu do swojego stylu salonu. Wydaje mi się to tworzyć w pewien sposób ciekawy wizerunek salonu.

Resztka informacji

Tutaj chciałbym zamieścić resztę informacji, które nie umiałem szczególnie do czegoś przypiąć

Z programu OneIN można łatwo zacząć korzystać. Wystarczy wejść w link ze strony https://forcode.pl/onein.html, na której są informacje o programie OneIN i z których pobrałem dane do artykułu. Tam wystarczy się zarejestrować i już można przez 21 dni przetestować program za darmo. Gdy zbliżył się termin końca, który jest wyświetlany po zalogowaniu do konta w dolnej części aplikacji, wtedy można przedłużyć licencję. Z tego co przeglądałem są filmiki na YouTube po kolei co i jak.

Nauczyłem się korzystać z programu do celów analizowania statystyk wizyt i klientów w moim salonie, do tego kto przychodzi, w jakie dni, godziny, jakiej płci, wieku itp. Jest to o wiele łatwiejsze, bo zeszytu nie posortuję np. po płci :D Dostosowując się do klienta, mam więcej klientów, czyli plus. Wniosek jakieś 13 zł netto na miesiąc za program, mi się spokojnie zwróciło kilkukrotnie.

Informacje, zdjęcia i grafika pochodzą ze stron:

https://forcode.pl/

https://forcode.pl/onein.html

https://youtu.be/eJuRagwHUsA