Recuva Recuva 1.53.1087

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Recuva to darmowe narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych, charakteryzujące się dużą skutecznością. Z powodzeniem potrafi przywrócić różnego typu pliki utracone przez nieuwagę użytkownika, aktywność wirusów czy awarię sprzętu lub oprogramowania.

Kreator odzyskiwania dla początkujących

Program domyślnie uruchamiany jest w trybie kreatora odzyskiwania danych, który przeznaczony jest dla mniej doświadczonych użytkowników. W kilku prostych krokach przeprowadzi on nas przez cały proces odzyskiwania danych. Pracę z narzędziem rozpoczniemy od zdefiniowania typu plików jakie chcielibyśmy odzyskać. Recuva potrafi wyszukać wszystkie utracone pliki, obrazy, muzykę, dokumenty, wideo, skompresowane oraz wiadomości e-mail (z klientów poczty Thunderbird, Outlook Express, Windows Mail oraz MS Outlook).

Wsparcie różnego typu nośników

Kolejny krok pracy wspomnianego kreatora to definiowanie lokalizacji, w której znajdowały się utracone dane. Recuva pozwala na skanowanie pełnej zawartości dysku twardego, predefiniowane lokalizacje (np. Moje dokumenty, Kosz), jak również dowolne, wskazane przez użytkownika foldery. Narzędzie doskonale sprawdza się w odzyskiwaniu danych z dysków twardych w komputerze, przenośnych magazynów danych, kart pamięci czy nawet urządzeń mobilnych. Dalszy etap to podsumowanie i możliwość skorzystania z funkcji dokładnego skanowania (Głębokie skanowanie), które poza tym, że trwa dłużej to umożliwia bardziej szczegółowe wyszukanie skasowanych danych.

Podgląd wyszukanych plików i tryb zaawansowany

W rezultacie pracy programu prezentowana jest lista wszystkich odnalezionych podczas skanowania danych. Przełączając się w tryb zaawansowany Recuva umożliwia podgląd poszczególnych plików jeszcze przed ich odzyskaniem. Program pozwala odzyskać wszystkie wyszukane pliki, jak również wybrane przez użytkownika. Warto wspomnieć, że możliwe jest skuteczne odzyskanie danych nieumyślnie usuniętych przez użytkownika poprzez systemowy kosz, skasowanych przez wirusy, utraconych przez awarię systemu, aplikacji lub sprzętu.

Trwałe kasowanie danych

Poza funkcją odzyskiwania plików Recuva potrafi też trwale kasować dane poprzez ich nadpisanie, tak aby nie było możliwe ich odzyskanie przez specjalistyczne narzędzia takie jak opisywane. Wspierane jest metoda prostego, 1-krotnego nadpisania, DOD 5220.22-M, NSA oraz sposobem Gutmanna.

Najważniejsze cechy narzędzia:

  • skuteczne odzyskiwanie utraconych danych
  • kreator odzyskiwania dla mniej doświadczonych użytkowników
  • filtrowanie, umożliwiające wyszukiwanie danych określonego typu
  • podgląd danych przed odzyskaniem
  • trwałe kasowanie wybranych danych
  • wersja przenośna, niewymagająca instalacji

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Dużo pozytywnych opini
Brak efektów w działaniu.
ocena użytkownika
29.05.2019 19:59 • Recenzja do wersji 1.53.1087

Po opiniach liczyłem, że program przynajmniej pozwoli mi sprawdzić czy pliki, które powinny być w danej lokalizacji tam faktyczne były. Niestety program nie potrafi odnaleźć nawet nagłówka pliku, a co dopiero go odzyskać. Innym razem liczyłem na to, że po zgraniu danych na dysk zewnętrzny i informacji o uszkodzonym folderze, program pozwoli na odzyskanie danych. Tym razem również nie potrafił nawet odnaleźć nagłówków plików. Jedyne co znalazł to istniejące, nieuszkodzone pliki. Tyle to eksplorator Windowsa potrafi.

dokładne przeszukiwanie, dobry sformułowany tryb szukania,
cena PRO, brak wyboru skanowanych do przywrucenia
ocena użytkownika
27.08.2016 17:54 • Recenzja do wersji 1.53.1087

Miałem wiele programów do odzyskiwania lecz ten mnie przyciągał częściej, trial to nie skuteczna forma dla użytkwników, wiele programów tego typu tylko ciekawie wyglądają lecz trudniej jest zeskanować dysk lub inny nośnik, tym programem nawet poradzą sobie każdy kto zrozumiał co i z czym. POLECAM