reklama

Recuva 1.53.1087

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Recuva to popularne i bardzo proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do odzyskiwania danych, które zostały skasowane w różnych okolicznościach - przez nieuwagę użytkownika, wirusa lub awarię oprogramowania.

Program kierowany jest zarówno do początkujących, jak również bardziej doświadczonych odbiorców. Z jednej strony oferuje kreator odzyskiwania danych, który w kilku krokach zbiera informacje o okolicznościach ich utraty (typ danych, lokalizacja) i skanuje wybrane lokalizacje, z drugiej natomiast pozwala pominąć wspomnianą pomoc i ręcznie zdefiniować poszczególne parametry działania.

Po zakończonym procesie analizy dysku i wyszukiwania utraconych danych program wyświetla listę wszystkich odnalezionych plików. Poza takimi danymi jak nazwa pliku, domniemana lokalizacja czy rozmiar poszczególnych plików użytkownik uzyskuje również informacje o stanie usuniętych plików i ew. możliwości ich odzyskania.

Wśród niewątpliwych zalet narzędzia wymienić należy szybkość skanowania dysku w poszukiwaniu skasowanych danych oraz możliwość podglądu niektórych formatów plików.

Uwaga!

  • Istnieje też rozszerzona wersja programu, Recuva Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

dokładne przeszukiwanie, dobry sformułowany tryb szukania,
cena PRO, brak wyboru skanowanych do przywrucenia
ocena użytkownika

Miałem wiele programów do odzyskiwania lecz ten mnie przyciągał częściej, trial to nie skuteczna forma dla użytkwników, wiele programów tego typu tylko ciekawie wyglądają lecz trudniej jest zeskanować dysk lub inny nośnik, tym programem nawet poradzą sobie każdy kto zrozumiał co i z czym. POLECAM

27.08.2016 17:54 | Recenzja do wersji 1.53.1087
skuteczny
downloader dorzuca coś od siebie
ocena użytkownika

program dobry ale razem z tym programem zainstalował mi się http://isearch.omiga-plus.com/ w przeglądarce. Już kiedyś go usuwałem, trochę się zeszło i dlatego nie jestem zadowolony z instalacji tego programu. Jak zwykle managery downloadery coś dorzucają.

31.01.2015 22:09 | Recenzja do wersji 1.51.1063
reklama

Komentarze

0 nowych
Christophorus   7 #417 04.08.2018 09:19

Nie widzi dysku podpiętego przez USB - dla mnie porażka.

  #416 17.06.2018 21:43

Polecam! Odzyskalam okolo 90 usunietych zdjec (ze 130) z karty SD. Na początku nie znajdowalo mi zadnych zdjec ale po chwili zadzialalo :o <3

jaw.prz   1 #415 30.04.2018 15:05

Od Recuvy zacząłem, ale na StrongRecovery skończyłem, jedyny minus tego StrongRecovery, to to, że jest płatny, ale na sczęście są tańsze licencje w znośnych cenach a sam program w wersji dostępnej za darmo może wszystko pokazać. Aha, miałem taką sytuację, że potrzebowałem odzyskać pliki z dysku zewnętrznego, a Recuva go nie widziała, w StrongRecovery już inna historia.

  #414 18.04.2018 02:07

świetny program, działa szybko i skutecznie, dzięki niemu odzyskałem kilkadziesiąt zdjęć i kilka filmów z karty sd

  #413 05.04.2018 13:20

Ujmę to tak: W prostych zastosowaniach, czyli zwykłe usunięcie plików to może i działa ale przy próbach odzyskanie wielu plików z dysków to nie sprawdza się. a jeśli dysk ma uszkodzenia to program nie nadaje się. Staje na uszkodzonych sektorach. Tak że program moim zdaniem jest do niczego!

  #412 25.03.2018 20:48

Powiem tak. shit. Program w wersji testowej ale potrzebowałem dosłownie na 3 zdjęcia z karty. Wiesza się. nie ma opcji żeby cos odzyskać. I żeby nie było, dysk ssd, komp za 15 tyś dźwiga lr,ps i premiere razem wieć no fakin way że sprzętowo nie ogarnia.KUPAAAAA komercyjna.

  #411 24.01.2018 14:43

@olaaje (niezalogowany): Jak masz nadpisane dane, to nic Ci nie odzyska - żaden program ani nawet żadna firma odzyskująca dane.

  #410 21.01.2018 20:28

ja również pobrałam program recva i StrongRecovery i żaden z nich mi nie pomógł ( nie wykrywaja żadnych plików ) czy ma ktos jakiś inny sprawdzony sposób ..?? bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję

  #409 29.12.2017 19:44

@mkillah (niezalogowany):

  #408 23.10.2017 19:53

Recuva nie daje sobie rady z nośnikami, które przestawiają się na RAW, szczególnie chodzi tutaj o karty SD, PenDrive'y i inne nośniki, gdzie był system plików FAT. Niektórzy formatują nośniki i w ten sposób przyczyniają się do potencjalnej utraty ważnych danych (duże pliki). Warto wtedy sięgnąć po inne rozwiązanie (np. StrongRecovery - można dzięki niemu zobaczyć / odzyskać wszystko tak, jak to było wcześniej).

  #407 16.10.2017 22:09

@Załamana (niezalogowany): Trochę za późna moja odpowiedź, ale może komuś się przyda - wyjmij kartę pamięci z telefonu, podłącz do komputera za pomocą czytnika i powinno się udać. Program nie zmienia nazw plików, co jest cenne.

cameleon06   8 #406 24.04.2017 04:28

Ten program mnie jednak zawiódł :( Na moment straciłem folder ze zdjęciami do próbek . Włączyłem Recuve , kazałem wyszukać i ... owszem wyszukał tylko część zdjęć z czego kilka miało brak podglądu. Kiedy utworzyłem nazwę folderu ( tą samą nazwę jaka była) to wtedy FastStone Image Viewer przestawał działać i zawieszał się. Więc ten program Recuva jest do kitu . Muszę szukać lepszego . Kto mi poradzi ?

  #405 24.02.2017 18:27

Pomocy... Nagle zniknęły mi zdjęcia z karty pamięci, dosłownie. Były, a nagle ich nie ma, wszystko inne się uchowało. Bardzo zależy mi na tych zdjęciach, więc spróbowałam z tym programem i co? Nie wykrywa karty pamięci w telefonie, nie wiem, co robić. Wyszukuje mi zdjęcia z komputera, ale już nie z telefonu.

  #404 26.01.2017 18:15

Super program ... Odzyskał wszystkie zdjęcia ze sformatowanego dysku

  #403 04.11.2016 16:18

Program przez wielu oceniany z entuzjazmem.Ale to nie jest tak Och-ho-ho.Jeżeli Dysk lub Karta SD miała formatowanie,- co gorsza nadpisywanie to ta Recuva radzi sobie rzutem z automatu to-to-lotka.Albo trafi i odzyska,albo... Jestem skłonny uwierzyć,że odzyska foto,lub jakiekolwiek pliki o małej pojemności,bo sam go do tego używałem.Nawet zdarzy się,że plik video powyżej 1Giga. Ale ten plik video odzyskamy nie uszkodzony,jeżeli był wcześnie na dysku ,,ułożony,,jako całość.Ponieważ najbardziej dyski magnetyczne mają tą tendencję by duże pliki rozdzielać sobie na...Podawać informatycznej podstawowej wiedzy o podzespołach nie mam zamiaru.Każdy zrozumie.Bo jeżeli tego nie rozumiemy, to rzeczywiście można być zadowolony na zasadzie - popatrz,udało się. Recuva jako narzędzie jest dobry.Daje mu tylko tyle,bo jego zagadkowa niestabilność potrafi zaskoczyć pozytywnie.I jest darmowy,więc nie należy kłapać mu minusami.Wersja pro ma pewnie dokładniejsze wyniki.

  #402 13.10.2016 17:11

Hejka, witajcie, po 2 dniach przekopywania programów do odzyskiwania zdjęć i innych danych z kart SD trafiłam w końcu na program Recuva, który odzyskał moje utracone przed 2,5 m/ca zdjęcia z wakacji oraz filmiki i nagrania. Karta SD była sformatowana i używana na nowo, jestem szczęśliwa i wdzięczna. Ilość zdjęć pokrywa się z ilością danych do odzyskania płatnym programem (koszt 60 $), który tylko zeskanował kartę i żądał zapłaty za odzyskanie. Wielkość odzyskanych plików to +/- 1 GB. Super wielkie dzięki i serdecznie polecam

  #401 12.09.2016 15:16

Mimo, że znam podstawy obsługi komputera, to udało mi się odzyskać zdjęcia z telefonu umieszczone na karcie SD. Po głębokim skanowaniu wszystko odzyskane !!! Jestem mega wdzięczna !!! Podziękowania dla twórców !!! POLECAM każdemu !!!

  #400 04.08.2016 13:21

program znalazł interesujące mnie pliki ich przywrócenie jest jednak niemożliwe (pomimo info, że stan pliku znakomity i brak nadpisanych danych) dodatkowo pliki w ogóle nie zapisują się na dysku - we właściwościach pliku rozmiar np. 500 kb a rozimiar na dysku 0 kb. Ktoś ma pomysł dlaczego? (Wyłączenie antywiru nie pomaga)

horkos   14 #399 29.06.2016 15:05

Z pendriva tym programem odzyskałem dane (zdjęcia).

StrongRecovery Software   9 #398 27.06.2016 14:24

@Qtaz (niezalogowany): To akurat mocna przesada (komentarz WAWA1), niektórych trochę ponosi i trudno powiedzieć skąd takie komentarze się biorą. Anonimowemu "Qtaz'owi" też nie brakuje tupetu, bardzo zgrabnie i ładnie określił swojego nicka... Drogi Panie Qtaz, ma Pan rację, żaden program nie odzyska nadpisanych danych - jeżeli faktycznie wiadomo, że są one nadpisane, inna sprawa, że czasem stwierdzenie nadpisania jest nieprawidłowe a wtedy już mogą się budzić nieporozumienia, bo w jednym wypadku jakiś program odzyska dane a inny tego nie zrobi... W StrongRecovery nadpisane pliki są "na czerwono" i można je odzyskać ale jako nadpisane właśnie, program dokonuje oceny na podstawie danych z systemów plików i jeżeli dane te są spójne (a większości przypadków są - nie ma uszkodzeń bądź przekłamań w tablicy), to stwierdza się nadpisanie.

Być może użytkownik WAWA1 chciał zwrócić uwagę na możliwość odzyskiwania danych pofragmentowanych (w określonych warunkach, karta pamięci, pendrive - FAT/EXFAT):

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20pofragmentowanych%20plik%C3%B3w....

Zapraszam wszystkich użytkowników do pobrania nowej wersji StrongRecovery, za darmo będzie można sobie co nieco sprawdzić, w niektórych przypadkach dane pojawią się w o wiele lepszy sposób, program może zapisywać na bieżąco to, co zrobił (menu->plik->zapisz plik sesji)...

Pomocny przewodnik:

http://www.strongrecovery.com/pl/odzyskiwanie%20danych.html

reklama