r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rekordowe wyniki Apple

Strona główna Aktualności

Firma Apple podała swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał (od 1 kwietnia do 30 czerwca) swojego roku finansowego. Przychód w tym okresie wyniósł 5,41 miliarda dolarów, a zysk netto 818 milionów. Właściciele akcji firmy Apple zarobili 0,92 dolara na akcji.

W ciągu tego kwartału Apple sprzedało 1 mln 764 tys. komputerów Macintosh (o 33% więcej, niż w tym samym kwartale rok temu) i 9 mln 815 tys. odtwarzaczy iPod (21% więcej, niż w kwartale przed rokiem). Co ciekawe, jedynie 40% zysku przyniosła firmie sprzedaż zagraniczna. W porównaniu do zeszłorocznego kwartału (472 miliony dolarów zysku, wzrost wartości akcji o 0,54 dolara), Apple osiągnęło prawie podwójny zysk.

Na konferencji Steve Jobs powiedział, że w tym roku zanotowano największy zysk Apple w trzecim kwartale w historii tej firmy. Dyrektor finansowy firmy, Peter Oppenheimer, zapowiedział, że firma oczekuje przychodu około 5,7 miliarda dolarów i wzrostu wartości akcji o kolejne 0,65 dolara na akcję w nadchodzącym kwartale. Wielkie nadzieje firmy wiążą się ze sprzedażą najnowszego produktu - iPhone, którego milionowy egzemplarz, według prognoz, zostanie sprzedany przed końcem września tego roku (w Europie iPhone pojawi się na rynku dopiero w listopadzie).

Zainteresowani mogą wysłuchać pełnego raportu za pomocą odtwarzacza QuickTime.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.