Renegade X: Black Dawn 5.292

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Renegade X: Black Dawn to taktyczny, militarny FPS osadzony we współczesnych realiach konfliktów zbrojnych. Tytuł stworzony został przez grupę sympatyków celem odtworzenia i jednocześnie unowocześnienia hitu z przed lat jakim bez wątpienia był Command and Conquer: Renegade.

Pierwotnie pozycja miała stanowić przeróbkę wspomnianego powyżej tytułu jednak z biegiem czasu i wraz z postępem prac nad projektem, Renegade X zaczął przeistaczać się w pewnego rodzaju grę samodzielną i stanowiącą całkowicie odrębną pozycję w całym zbiorze gatunku. Za stwierdzeniem tym idzie również fakt, iż gra w całości oparta została o Unreal Development Kit, więc aby grać w Renegade X: Black Dawn nie musimy posiadać żadnych innych gier.

Tytuł składa się z 10 krótkich kampanii mających stanowić jedynie przedsmak tego, co zobaczymy we właściwej, bardziej ambitnej, pełnej i przede wszystkim multiplayerowej wersji gry. W przyszłym Renegade X będziemy mogli cieszyć się jeszcze lepszą grafiką, bardziej innowacyjnymi projektami map i rozbudowanym systemem rozgrywek taktycznych.

Gracz wciela się w rolę żołnierza elitarnych jednostek wojskowych zesłanego na jedną z wysp Morza Czarnego celem stawienia czoła paramilitarnym terrorystom zrzeszonym w tajnym, zglobalizowanym Bractwie Nod, którego centrum dowodzenia ma znajdować się gdzieś w pobliżu.

Pozycja pełna jest aspektów taktycznych. Przed przystąpieniem do walki należy dobrze rozważyć kwestię doboru broni, pojazdu i zajmowanego na polu walki posterunku. Tytuł posiada zmienną dynamikę rozgrywki i często zdarza się, że akcja nie toczy się w błyskawicznym tempie. Niejednokrotnie trzeba przeczekać atak w ukryciu, po czym wynurzyć się niepostrzeżenie i zadać ten ostateczny cios. Nie bez znaczenia jest też zmysł przewidywania i podejmowania szybkich oraz trafnych decyzji.

Renegade X: Black Dawn to wojskowy FPS mocno osadzony we współczesnych realiach wojennych. Posiada bardzo dobrą oprawę audiowizualną i w miarę wysoki realizm zachowań oraz ruchu postaci jak również przebiegu całej akcji gry. Pomimo przewidzianych przez autorów 2 godzin zabawy w trybie singleplayer, gra potrafi mocno wciągnąć zapewniając sporą dawkę dobrej zabawy.


Uwaga:

W związku z dużym rozmiarem pliku instalacyjnego gry, linkujemy do wszystkich mirrorów, które dostępne są na stronie projektu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
lordjahu   24 #7 02.08.2016 20:18

Ah pamiętam czasy gry Renegade, a tu sequel :)

  #6 03.07.2012 14:46

vvvvc ściągnij instalator ze strony producenta

  #5 23.05.2012 19:37

czy laptopowa grafika z thinkpad T60p (ATI FireGL V5200 256Mb) pociągnie tą grę?

  #4 11.03.2012 15:04

U mnie w win 7 64bit nawet nie uruchamia sie instalator. Przy probie jego uruchomieni, nie pojawia sie jakiekolwiek okno, za to zwieksza sie zuzycie ramu i tak az do zapchania 4 giga.... Jest to juz kolejny przypadek z gra z DP. Wczesniej mialem ten sam problem z rownie sporym plikiem instalatora. Jakies sugestie? P{osiadam zainstalowane comodo, ale przed wlaczeniem instalatora, powylaczałem skanery itp...

kru129   4 #3 10.03.2012 13:47

Wymagania gry:

Minimum:

Windows XP SP2 or Windows Vista
2.0+ GHz processor
2 GB system RAM
SM3-compatible video card
4 GB free hard drive space

Recommended :

Windows Vista 64 SP2
2.0+ GHz multi-core processor
4 GB system RAM
NVIDIA 200 series or higher graphics card
Plenty of HDD space

  #2 10.03.2012 13:24

a wymagania?

ratselttab   2 #1 10.03.2012 12:03

Hmmm to ma multi czy tylko singiel ?