r   e   k   l   a   m   a
reklama

Renegade X, czyli strzelanka czerpiąca z Command & Conquer, już w otwartej becie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Wielbiciele serii Command & Conquer wiedzą, że w ramach marki nie pojawiały się wyłącznie propozycje dla strategów, lecz w 2002 roku Westwood Studios spróbowało swoich sił również w strzelankach, wydając C&C: Renegade. Konflikt między siłami GDI i Bractwa Nod, ukazywany oczami dzielnego komandosa Nicka Parkera, zyskał swoje grono zagorzałych fanów, którzy spróbowali temat pociągnąć w niezależnym projekcie. Jakiś czas temu oddali w ręce graczy jego część, na zaostrzenie apetytu. Teraz jednak ruszyła już otwarta beta całego Renegade X, zbudowanego na bazie Unreal Engine.

Mamy do czynienia z produkcją FPP/TPP z elementami RTS, nie liczy się tu bowiem tylko eliminowanie przeciwników, lecz także dbanie o własną bazę. Główną nowością w kolejnej udostępnionej wersji jest dodanie wreszcie trybu zabawy wieloosobowej. Gra nie wymaga od użytkownika korzystania z platformy Steam, chociaż dzięki niej umożliwia śledzenie rankingów. Na razie badane jest zachowanie tytułu po sieci, ale lada chwila będzie on wzbogacany o kolejne opcje. Na pewno dostaniemy więcej map do wyboru, budynków, trybów rozgrywki oraz przedmiotów do wykorzystania, a także drabinki dla rozgrywek klanowych. Będzie też wsparcie dla wielbicieli modyfikowania gier.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic