Retrica Retrica

Strona główna Android Grafika i fotografia Robienie zdjęć
Pobierz program
lub zeskanuj:

Retrica jest aplikacją, dzięki której każdy entuzjasta fotografii zrobi zdjęcie w stylu retro. Twórcy aplikacji określają ją jako idealny program do robienia tzw. selfies, czyli zdjęć samego siebie. Retrica w założeniu przypomina dużo bardziej znaną aplikację – Instagram.

Po zrobieniu zdjęcia swojej twarzy lub innych obiektów możliwe jest nałożenie jednego z ponad 80 różnorakich filtrów. Owe filtry odmienią zdjęcie, które będzie wyglądało na zrobione kilkadziesiąt lat temu. Użytkownik może bezproblemowo rozmyć zdjęcie lub nałożyć efekt sepii. Aby fotograf – amator mógł zrobić perfekcyjne zdjęcie, Retricę wyposażono w auto – focus, samowyzwalacz i kreator ramek. Do zdjęć domyślnie dodawany jest znak wodny z logiem aplikacji. Może on być jednak zmieniony lub całkowicie wyłączony.

Programowi brakuje polskiej wersji językowej, jednak aplikacja nie jest skomplikowana i nawet laicy nie powinni mieć problemów, aby zrobić idealne zdjęcie. Część funkcji jest dostępna po wykupieniu pakietu premium.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wiele filtrów do wyboru
Słaba wydajność na niektórych urządzeniach.
ocena użytkownika
18.12.2015 15:59 • Recenzja do wersji 2.7

Plusy:
Można udostępniać zdjęcia na kilku portalach społecznościowych;
Wiele filtrów do wyboru;
Efekty sprawiają, że zdjęcia są piękniejsze.

Minusy:
Niektóre filtry są dostępne tylko w platnej wersji aplikacji
Słaba wydajność na niektórych urządzeniach