Retry? 4.3.4.31067

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Retry? to darmowa gra, która udowadnia, że czasem największą frajdę z zabawy potrafi zapewnić najprostszy pomysł.

Produkcja stanowi w pewien sposób hołd oddawany klasycznym strzelankom sprzed lat. Skromną oprawą od razu przywodzi na myśl niezapomniane Asteroids czy Tempesta, w których wrażenia wizualne spychane były na drugi plan za sprawą dynamicznej akcji oraz wysokiej grywalności.

Celem gracza jest uzyskanie możliwie najwyższego wyniku punktowego poprzez likwidowanie zbliżających się do statku oszczędnych graficznie przeciwników. Trudność jest taka, że po pierwsze nie ma opcji swobodnego poruszania się po planszy, gdyż jesteśmy na stałe umiejscowieni w samym centrum ekranu, a po drugie, pojedynczy strzał oddajemy w momencie zakończenia ruchu wokół własnej osi. Trzeba zatem wykazać się nie tylko dużą zręcznością, ale także znacznym wyczuciem.

W późniejszych etapach przyda się również spostrzegawczość, bowiem do podstawowych jednostek nieprzyjaciela sunących ku nam wolniej, szybciej czy przykładowo po orbicie, dochodzą też na moment znikające. W kolejnych rundach pojazdy nieprzyjaciela zaczynają odpowiadać ogniem na co najlepszą naszą reakcją jest ich szybka eliminacja. Warto starać się o możliwie największą liczbę strąceń przy pomocy jednego strzału, a także o jak najwięcej celnych trafień pod rząd, ponieważ takie combosy i „łańcuszki” mocno wpływają na podwyższenie dorobku punktowego.

Rozgrywka została podzielona na fale o narastającym stopniu trudności. Z każdym kolejnym układem statki nieprzyjaciela poruszają się coraz szybciej i jest ich coraz więcej. Na szczęście raz na jakiś czas gracz może uzyskać wspomaganie w formie radaru lub pola siłowego. Zmagania z przeciwnikiem umila skoczna, elektroniczna muzyka, która świetnie współgra z oszczędną, ale za to budującą specyficzny klimat oprawą audiowizualną odpowiednią dla strzelanek z dawnych lat.

Warto jeszcze nadmienić, że Retry? jest dziełem dosyć znanego studia Team17 - ojców między innymi niezwykle popularnej serii Worms ;-).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!