RoboMind RoboMind 4.3

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RoboMind to środowisko edukacyjne przeznaczone dla młodszych użytkowników komputera. Pozwala ono przyswajać podstawy programowania, a także zapoznaje z podstawowymi zasadami logiki, informatyki czy robotyki.

Oprogramowanie stworzone zostało w celu wspierania edukacji technicznej na całym świecie. Przeznaczone jest ono głównie do młodszych odbiorców - uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, pozwalając im poznawać podstawy programowania. Praca, a w zasadzie nauka z programem odbywa się poprzez sterowanie robotem, który ma za zadanie wykonać różne czynności na planszy.

RoboMind opiera się o autorski język programowania ROBO, który dysponuje podstawowymi oraz zwięzłymi zasadami. Narzędzie pozwala tworzyć proste skrypty, w których podstawowe operacje robota realizowane są przez funkcje - np. podnieś, wLewo, naprzód itp. Środowisko uczy logicznego myślenia i rozwiązywania problemów, z którymi spotkać się można w życiu codziennym oraz przemyśle.

Uwaga!

  1. Środowisko wykorzystywane może być do programowania robotów LEGO Mindstorms NXT.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!