reklama

Rok 2016 w Google Play: 5 najlepszych aplikacji, gier – i innych tworów popkultury

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Rok 2016 zbliża się do końca, więc jak co rok, zaczynają się rozmaite podsumowania. Google zaczęło od przedstawienia tego, co w tym roku było najlepsze w jego sklepie Play. Zapraszamy do zestawienia – może znajdziecie tu coś, co przeoczyliście, a co może się Wam spodobać.

Najlepsze aplikacje 2016

Przedstawione tu aplikacje dobrze odzwierciedlają masowe trendy i gusta użytkowników. Z wyborami Google’a możemy się nie zgodzić, trzeba jednak powiedzieć, że na tle swoich konkurentów w kategorii, te wypadają bardzo korzystnie. I tak oto pięć najlepszych aplikacji na Androida w sklepie Play to:

1. Face Changer 2, czyli jak sama nazwa wskazuje, aplikacja do nakładania na zdjęcia (głównie twarzy) przeróżnych efektów. Czy faktycznie jest taka dobra? Oceńcie to sami, porównując ją z bardziej się nam podobającą aplikacją Face Swap.

2. Lumyer – Photo & Selfie Editor też nie zaskakuje. Za jego pomocą na zdjęcia i filmy nałożymy rozmaite efekty animowane i dodamy do nich przeróżne dźwięki, a potem wyeksportujemy to wszystko i umieścimy w serwisie społecznościowym.

3. Podcast Radio Music - Castbox – to dziesiątki tysięcy stacji radiowych i setki tysięcy interesujących podcastów, także w języku polskim. Bardzo dopracowana aplikacja, na pewno tradycyjne radia nie mają z nią szans.

4. Emoji Keyboard Pro – to klawiatura specjalnie dla tych, którzy od tekstu wolą piktogramy. Ponad tysiąc emoji, efektowne skórki, łatwość personalizacji – to najwyraźniej podoba się ludziom.

5. MSQRD – kolejna aplikacja do obróbki selfie, za pomocą której nałożymy na twarz przeróżne, dopasowane maski i rekwizyty.

Najlepsze gry 2016

Numer pierwszy chyba nikogo nie zaskakuje – dawno nie było takiego hitu na urządzenia mobilne, polowanie na kieszonkowe potwory pochłonęło dziesiątki milionów ludzi na całym świecie. Ale i inne gry w tym zestawieniu prezentują wysoki poziom wykonania, a czasem nawet i niezłą grywalność.

1. Pokemon GO nie wymaga oczywiście komentarza. Szaleństwo porównywalne chyba tylko z Minecraftem.

2. Clash Royale, czyli coś na kształt bitewnej karcianki w świecie Clash of Clans.

3. Traffic Rider – to symulator motocyklowych wyścigów o niesamowitym wręcz realizmie grafiki i niezłej fizyce.

4. slither.io jest powrotem do klasycznego węża, w świetnej oprawie graficznej, z możliwością rywalizacji z innymi graczami w Sieci.

5. Dream League Soccer – to ładna, grywalna hybryda menedżera piłkarskiego i symulatora piłkarskiego.

Kultura pop 2016 wśród klientów Google Play

Google Play to nie tylko aplikacje i gry, ale także inne treści: muzyka, filmy, seriale i książki. Są tacy, którzy sięgają po nie właśnie do sklepu firmy z Mountain View.

I tak za najlepsze utwory muzyczne uznano kolejno „Stressed Out” zespołu Twenty One Pilots, „Sorry” Justina Biebera, „One Dance” (z WizKid i Kylą) Drake’a, Don’t Let Me Down (z Dayą) zespołu The Chainsmokers oraz „Me, Myself & I” G-Easy’ego.

Najlepsze pięć filmów to „Deadpool”, „Star Wars: The Force Awakens”, „Zootopia”, „Captain America: Civil War” oraz „Batman vs Superman: Dawn of Justice”.

Najlepsze seriale to „Game of Thrones”, „The Walking Dead”, „The Big Bang Theory”, „Mr. Robot” oraz „The Flash”.

Najlepsze książki wresszcie to „Deadpool Kills the Marvel Universe” Cullena Bunna, „Harry Potter and the Cursed Child: Parts One and Two” autorstwa J.K. Rowling i spółki, „The Girl on the Train: A Novel” Pauli Hawkins, „Sztuka wojny” autorstwa Sun Zi oraz „Me Before You: A Novel” autorstwa Jojo Moyes.

Czytelnikom pozostawiamy do oceny, w jakim stopniu jakość tych wyborów popkulturowych ma się do jakości wyborów gier i aplikacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama