Sugestie trafiają do Google Play – znalezienie aplikacji będzie łatwiejsze

Sugestie trafiają do Google Play – znalezienie aplikacji będzie łatwiejsze

Sugestie trafiają do Google Play – znalezienie aplikacji będzie łatwiejsze
12.12.2016 14:33

Najbardziej znaną usługą Google jest oczywiście najlepsza wyszukiwarka internetowa, indeksująca praktycznie wszystkie publiczne zasoby sieciowe. Tym bardziej dziwi, jak kiepska była wyszukiwarka zaimplementowana w sklepie Google Play. Trwają jednak prace nad jej udoskonaleniem, czego efekty mogą już zobaczyć wybrani użytkownicy. Znalezienie konkretnej aplikacji powinno być znacznie szybsze.

Po ostatniej aktualizacji w mobilnej aplikacji Google Play pojawiły się sugestie, przypominające te tych z mobilnej wyszukiwarki Google. Nowy element interfejsu znalazł się tuż pod polem wyszukiwarki i pokazuje uzupełnienia do szukanej frazy.

Przykładowo, po wpisaniu nagrywanie ekranu otrzymamy podpowiedzi, które pozwolą uściślić listę wyszukanych aplikacji. Jak możemy zobaczyć na zrzutach ekranu, możemy określić czy chcemy aplikacji do nagrywania rozgrywki z gier czy aplikacji oferującej dodatkowo obsługę przedniej kamerki. Pozwala to na przefiltrowanie listy i pozbycie się aplikacji, które nie spełniłby naszych oczekiwań.

źródło: androidpolice.com
źródło: androidpolice.com

Dostęp do nowej funkcji mają nieliczni, znaczna większość użytkowników wspomina, że nie spotkała się jeszcze ze sugestiami. Google więc dopiero rozpoczęło testy i dostęp ustalany jest po stronie serwerów – wybierani się tylko dani użytkownicy. Pozostali otrzymają dostęp później.

Cieszmy się, że Google Play jest ciągle ulepszane. Jednak sklep wymaga jeszcze sporo zmian, od lepszej moderacji komentarzy, przez usprawnienia wyszukiwarki, kończąc na najważniejszym elemencie, czyli porządnym oczyszczeniu sklepu ze śmieci.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)