Najpopularniejsze aplikacje w historii Google Play. Znasz je?

Najpopularniejsze aplikacje w historii Google Play. Znasz je?

Najpopularniejsze aplikacje w historii Google Play. Znasz je?
07.03.2017 13:59

Sklep z aplikacjami Google Play skończył 5 lat. To niedługo, a wydawać by się mogło, że jest z zawsze. Z tej okazji poznaliśmy listę najczęściej pobieranych aplikacji w całej historii sklepu.

Aplikacje

  1. Snapchat – komunikator ze znikającymi wiadomościami upodobali sobie zwłaszcza młodsi użytkownicy smartfonów. Starszym podobno wybucha głowa od prób zrozumienia o co chodzi.
  1. Instagram nas nawet nie dziwi – w końcu i nasz portal w końcu dorobił się profilu. Społecznościówka bazująca na udostępnianiu zdjęć kwitnie.
Obraz
  1. Na tej pozycji znalazła się aplikacja niedostępna w Polsce – Pandora Radio. Platforma pozwala wygodnie odkrywać nową muzykę, co jest ogromną zaletą usługi. Pandory można słuchać w aplikacjach mobilnych, na dedykowanym sprzęcie grającym, telewizorach i w samochodach.
  1. i 1. Facebook Messenger i Facebook – aplikacje gigantycznej sieci społecznościowej, która może i nie cieszy się dobrą opinią, a już na pewno nie dostarcza najlepszego komunikatora na świecie. Jednak w sytuacji, gdy wszyscy znajomi korzystają z Messengera, trudno przekonywać ich do przesiadki na coś innego. Jest to też ogromna platforma marketingowa i niezły kalendarz wydarzeń.

Introducing Facebook Reactions

Gry

Android to też całkiem niezła i bardzo popularna platforma do grania. Na liście najpopularniejszych gier wszech czasów znalazły się:

  1. Clash of Clans – gra strategiczno-ekonomiczna, w której przejmujemy kontrolę nad osadą i możemy ją rozwijać. Można przechodzić misje, atakując wioski goblinów, albo walczyć online z innymi graczami. Powstały też filmy animowane związane z grą i kwitnąca społeczność.

Clash of Clans: Revenge (Official Super Bowl TV Commercial)

  1. Despicable Me, bo jak można nie lubić Minionków? To gra typu „bieg bez końca”, w której wykorzystane zostały postacie i miejsca ze świetnych filmów animowanych, pełna charakterystycznego dla nich humoru. W grze często pojawiają się nowości, dzięki czemu zbieranie bananów długo się nie nudzi.

Despicable Me: Minion Rush - Hunting for Love - Update Trailer

  1. Czyżby androidowi gracze kochali biegać? Na trzeciej pozycji znalazł się Temple Run 2 – druga odsłona klasyka gatunku.
  1. Druga pozycja to także gra w biegu: Subway Surfers.

🏄 Subway Surfers - Official Google Play Trailer

  1. Królem gier mobilnych została Candy Crush Saga, co nie jest zaskoczeniem. Gra wykorzystująca znany od dziesięcioleci system „dopasuj 3”, była instalowana z Windowsem, doczekała się kilku odmian, a w końcu jej twórców kupił Activision Blizzard.

Play Candy Crush Saga Now!

Google podzielił się także danymi z innych działów. Najlepiej sprzedającą się książką w historii platformy został tytuł „50 twarzy Greya”. W dziale muzycznym najlepiej sprzedawała się piosenka „Thinking Out Loud” Eda Sheerana i płyta „25” Adele. 5 najpopularniejszych filmów to: „Wywiad ze słońcem narodu” (2014), „Kraina lodu” (2013), „Deadpool” (2016), „Star Wars: Przebudzenie mocy” (2015) i „Strażnicy Galaktyki” (2014).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)