Ruszył konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

Strona główna Aktualności

O autorze

Niewątpliwie mamy wśród naszych czytelników wiele osób kreatywnych i uzdolnionych w językach programowania i grafice, toteż chcemy was zainteresować konkursem, w którym nagroda jest wysoka, a do tego zwycięzca będzie mógł puszyć się jak paw, że to właśnie jego pomysł zostanie zrealizowany.

Idea konkursu jest bardzo prosta – należy wymyślić grę, która będzie promowała Wrocław jako stolicę Europejską Stolicę Kultury 2016. Projekt ma działać na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety) oraz w przeglądarkach internetowych. Utrudnieniem może być wymóg co najmniej dwóch wersji językowych (polskiej i angielskiej), co z góry sugeruje, że twórca nie powinien się ograniczać tylko do minimum. Obowiązkowo program musi nawiązywać do dziedzictwa kulturowego Wrocławia i prezentować życie kulturalne.

Zwycięzca otrzyma 180 tysięcy złotych na wykonanie gry w czasie pół roku. Według założeń, jej premiera ma się odbyć 14 listopada bieżącego roku, na pierwszej edycji targów gier komputerowych Hall of Games we Wrocławiu.

Samym oryginalnym pomysłem nie wygra się konkursu, będzie potrzebna też umiejętność przygotowania planu budżetu i harmonogramu wykonalności projektu. Będą one brane pod uwagę przy ocenianiu pracy. Ważny jest też sposób ujęcia tematu, atrakcyjność wizualna oraz ewentualna możliwość rozbudowy gry.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą zapoznać się z regulaminem, następnie, do 14 marca, złożyć formalne zgłoszenie uczestnictwa. Swoje prace konkursowe można będzie oddawać do 24 kwietnia. Jury wybierze zwycięski pomysł najpóźniej do 15 maja.

© dobreprogramy

Komentarze