r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ruszył konkurs na grę promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Niewątpliwie mamy wśród naszych czytelników wiele osób kreatywnych i uzdolnionych w językach programowania i grafice, toteż chcemy was zainteresować konkursem, w którym nagroda jest wysoka, a do tego zwycięzca będzie mógł puszyć się jak paw, że to właśnie jego pomysł zostanie zrealizowany.

Idea konkursu jest bardzo prosta – należy wymyślić grę, która będzie promowała Wrocław jako stolicę Europejską Stolicę Kultury 2016. Projekt ma działać na urządzeniach mobilnych (smartfony, tablety) oraz w przeglądarkach internetowych. Utrudnieniem może być wymóg co najmniej dwóch wersji językowych (polskiej i angielskiej), co z góry sugeruje, że twórca nie powinien się ograniczać tylko do minimum. Obowiązkowo program musi nawiązywać do dziedzictwa kulturowego Wrocławia i prezentować życie kulturalne.

Zwycięzca otrzyma 180 tysięcy złotych na wykonanie gry w czasie pół roku. Według założeń, jej premiera ma się odbyć 14 listopada bieżącego roku, na pierwszej edycji targów gier komputerowych Hall of Games we Wrocławiu.

r   e   k   l   a   m   a

Samym oryginalnym pomysłem nie wygra się konkursu, będzie potrzebna też umiejętność przygotowania planu budżetu i harmonogramu wykonalności projektu. Będą one brane pod uwagę przy ocenianiu pracy. Ważny jest też sposób ujęcia tematu, atrakcyjność wizualna oraz ewentualna możliwość rozbudowy gry.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, muszą zapoznać się z regulaminem, następnie, do 14 marca, złożyć formalne zgłoszenie uczestnictwa. Swoje prace konkursowe można będzie oddawać do 24 kwietnia. Jury wybierze zwycięski pomysł najpóźniej do 15 maja.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.