r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung QLED TV: telewizory z HDR, które nie mają nic wspólnego z OLED #CES2017

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Samsung zaprezentował linię telewizorów z wysokiej półki. Nowa seria została nazwana QLED TV, co można uznać za próbę zdobycia klientów, wmawiając im, że mają do czynienia z ekranami OLED. Nowe telewizory nadal jednak wykorzystują panel LED, ale jak zapewnia Samsung, mają oferować niesamowitą jakość obrazu, niespotykaną u konkurentów.

Nie mamy do czynienia z całkowicie nową serią, QLED TV to po prostu rozwinięcie poprzednich modeli. Do linii wchodzą telewizory Q7, Q8 i topowy Q9. Zauważalnie lepsza jakość obrazu została osiągnięta dzięki zastosowaniu nowej generacji technologii Quantum Dot – czyli kropek kwantowych. Przynosi ona poprawę jakości obrazu i zapewnia szerszą paletę barw.

Samsung wspomina, że telewizory QLED są w stanie pokryć 99% kinowej przestrzeni barw DCI-P3. Zapewniają także odczuwalnie wyższą jasność od zeszłorocznych modeli SUHD. QLED TV mają zapewnić jasność na poziomie 1500-2000 nitów, co oznacza nawet dwukrotny wzrost, SUHD oferowały 1000 nitów. Różnice mamy odczuć zwłaszcza podczas oglądania materiałów HDR. Samsung chwali się również lepszą głębią czerni.

r   e   k   l   a   m   a

Usprawnień doczekało się także oprogramowanie Smart TV. Ma być ono po prostu lepsze, bardziej intuicyjne i oferować więcej, w tym także pod względem współpracy z mobilną aplikacją. Pojawiły się także nowe funkcje, jedna z nich potrafi identyfikować utwory muzyczne.

Jak już wspomnieliśmy – QLED TV to żadna większa zmiana, po prostu Samsung usprawnił zeszłoroczne rozwiązania. Ilu klientów jednak nabierze się na mogącą mylić nazwę QLED, którą łatwo przecież odczytać jako OLED od Samsunga?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.