r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Schowano czerwony przycisk. Od Windowsa 10 użytkownicy już tak łatwo się nie wykręcą

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft znalazł zaskakujące rozwiązanie kwestii przycisku zamknięcia okna aplikacji Gwx.exe, wykorzystywanej do irytowania użytkowników przypomnieniami o możliwości uaktualnienia systemu do Windowsa 10, a ostatnio nawet cichego ustawiania terminu tej operacji. Nikt już nie będzie mógł narzekać, że zamknięcie okna powoduje zatwierdzenie niechcianego uaktualnienia, zupełnie jak w malware.

To zdecydowanie dobra zmiana. Użytkownik nie może się już pomylić, omyłkowo zamykając okno tak, jakby chciał uniknąć Windowsa 10 na swoim komputerze. Okna Gwx.exe zamknąć się już nie da – zniknął z niego czerwony przycisk zamykania. To nie wszystko. Nie da się też omyłkowo uniknąć aktualizacji, przynajmniej w łatwy dla użytkowników sposób.

Zniknęła otóż funkcja pozwalająca na zmianę terminu planowanego uaktualnienia. Gwx.exe wyświetla jedynie okno dialogowe, w którym użytkownik może jedynie ustawić termin (z dokładnością co do godziny). Wyjście z okna możliwe jest za pomocą dwóch przycisków. Pierwszy zatwierdza oznaczony czas uaktualnienia, drugi pozwala na rozpoczęcie uaktualnienia natychmiast. Żadnej trzeciej drogi, która mogłaby jedynie zdezorientować użytkowników.

r   e   k   l   a   m   a

Nie wiadomo, co w tej sytuacji zrobi Samsung, który od kilku miesięcy zaleca użytkownikom swoich laptopów wstrzymanie się z uaktualnieniem do „dziesiątki” – przede wszystkim ze względu na problemy ze sterownikami. Najczęściej chodzi o sterowniki do karty sieciowej (czipset Broadcoma), które najwyraźniej kompatybilne z tym sprzętem do końca nie są.

Przypominamy, że do końca okresu darmowych uaktualnień Windowsa 10 dla posiadaczy Windowsa 7 i 8.1 zostało niespełna dwa miesiące, a Microsoft nie zdołał nawet zbliżyć się do obiecywanego szumnie w zeszłym roku miliarda urządzeń pracujących pod kontrolą nowego systemu. Należy spodziewać się więc kolejnych intensywnych akcji, mających uaktualnienie wymusić. Jeśli chcecie uniknąć problemów, skorzystać można z narzędzi chroniących przed Gwx.exe, takich jak Never10 czy GWX Control Panel, dostępnych w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.