r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Scrivener 1.9.7

Strona główna Windows Biuro Programy dla pisarzy
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Scrivener to nowoczesne narzędzie przeznaczone dla pisarzy. Aplikacja charakteryzuje się prostotą w obsłudze, zaawansowanym edytorem do pisania tekstów oraz pełną kontrolą nad tworzeniem książek czy innych obszernych artykułów.

Galeria programu

Program Scrivener stanowi idealne rozwiązanie nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale również dla profesjonalnych pisarzy, nowelistów, scenarzystów czy redaktorów. Korzystając z aplikacji możemy w pełni skoncentrować na komponowaniu i tworzeniu struktury obszernych dokumentów, artykułów, scenariuszy lub powieści.

r   e   k   l   a   m   a

Oprogramowanie oferuje pełną kontrolę nad formatowaniem dowolnego tekstu, a także posiada bardzo przydatne narzędzie Corkboard (tablica korkowa), na której można dodawać i wieszać różne notatki, zdjęcia i inne informacje pomocne w późniejszej fazie projektu. W jego zasobach znajdziemy też dodatkowe elementy i znaczniki, niezbędne przy opisywaniu poszczególnych obiektów i innych zdarzeń występujących w danej scenie lub rozdziale.

Scrivener pozwoli również zachować porządek przy pisaniu długich artykułów. W tym celu warto skorzystać z dostępnych narzędzi umożliwiających formatowanie tekstu, wypunktowanie i oznaczenie wybranego fragmentu dodatkowym komentarzem lub wpisem. Za aplikacji możemy stworzyć transkrypcję wywiadu lub rozmowy, a także przygotować rękopis lub napisać książkę. Ponadto umożliwia eksportowanie utworzonego projektu do dowolnego formatu tekstowego – DOC, PDF, HTML czy RTF.

Uwaga!

  • Program Scrivener dostępny jest w wersji próbnej i pozwala na 30 dni darmowego testowania
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Scrivener 3 już jest. Opłaca się kupić edytor tekstu za 45 dolarów?

30
OPROGRAMOWANIE 21.11.2017 | Anna Rymsza

Jeśli szukaliście kiedyś edytora tekstu dla pisarzy, z pewnością słyszeliście o programie Scrivener. To specyficzny edytor, w którym można nie tylko pisać, ale też gromadzić materiały naukowe, planować sytuacje, robić notatki, budować konspekty, pracować nad sekcjami tekstu osobno lub porównywać dokumenty i wiele innych. Program został wydany w wersji 3.0 dla macOS-a, zaś nowi nabywcy wersji dla Windowsa dostaną darmową aktualizację. Problem w tym, że program kosztuje 45 dolarów – sporo jak na edytor tekstu. Jeśli przyjrzymy się Scrivenerowi bliżej, zauważymy, że jest kierowany do…

Programy dla studentów: jakie narzędzia bibliograficzne wybrać?

33
OPROGRAMOWANIE 10.11.2017 | Magdalena Łachacz

Pisanie tekstu naukowego nie ma w sobie niczego z romantycznych uniesień pięknego umysłu. Jest raczej wdzięcznym tematem do narzekań, do zadawania sobie pytań o zasadność przedstawiania pracy pisemnej w celu uzyskania dyplomu lub okazją do snucia planów o zostaniu buntownikiem z wyboru i rzuceniu wszystkiego. Prawdą jednak jest, że praca: licencjacka, magisterska czy doktorska oznacza po prostu badanie pewnego przedmiotu za pomocą określonych narzędzi. O ile z przedmiotem badań musimy poradzić sobie sami – z uporem Alana Turinga, czy z pasją Alexandra von Humboldta – o tyle w kwestii narzędzi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.