SharePoint Designer 2007 całkowicie za darmo!

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zdecydował o bezpłatnym udostępnieniu programu SharePoint Designer 2007, członka rodziny Office. Do tej pory komercyjny program dostępny był jedynie w wersji testowej.

SharePoint Designer 2007 to narzędzie przeznaczone do tworzenia stron internetowych i aplikacji pracujących na platformie SharePoint. Program umożliwia swobodną edycję praktycznie każdej podstrony witryny pracy grupowej Windows SharePoint Server 3.0 i Office SharePoint Services 2007 pozwalając na naprawdę daleko posuniętą personalizację witryny. Jest to też przystępna alternatywa dla samodzielnego programowania przepływów pracy - a to za sprawą kreatora oferującego w tym zakresie podstawowe, najczęściej wykorzystywane narzędzia.

Choć program skupiony jest w zasadzie wyłącznie na usługach SharePoint, wielu użytkowników wykorzystuje go do tworzenia i edycji własnych stron kompletnie niezwiązanych z platformą SharePoint - podobnie jak kiedyś narzędzia FrontPage.

SharePoint Designer 2007 w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Tworzenia stron i aplikacji internetowych. Microsoft udostępnił także specjalne wideo, z którego można dowiedzieć się dlaczego zdecydowano się na bezpłatne udostępnienie programu.

© dobreprogramy