r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Shazam

Strona główna Android Multimedia Inne programy multimedialne

Shazam to rozbudowana aplikacja, pozwalającą sprawdzić jaka aktualnie muzyka jest odgrywana, a także pomagająca w prosty sposób ją nabyć.

Galeria programu

Aplikacja zaraz po uruchomieniu jest gotowa do zarejestrowania fragmentu muzyki w celu odszukania jej wykonawcy i tytułu. Obok tej głównej opcji od dawna rośnie spora grupa usług dodatkowych. Możemy sprawdzić muzykę polecaną przez gwiazdy, czy też popularne utwory wśród użytkowników.

Shazam bardzo trafnie rozpoznaje większość utworów, jednak zdarzają się czasami pomyłki, np. w przypadku remiksów. Utwory, które odnaleźliśmy dzięki tej aplikacji, możemy od razu znaleźć także na YouTube, odtworzyć w Spotify czy po prostu zostawić informację na później, ponieważ to co wyszukujemy zapisuje się w „Moich tagach” w aplikacji.

Shazam posiada także Top Listę oraz listę najczęściej wyszukiwanych utworów przez innych. Możliwe jest zintegrowanie aplikacji z Facebookiem, dzięki czemu będziemy mogli dzielić się informacjami, uwagami lub po prostu odnalezionymi utworami ze znajomymi.

Rozpoznane piosenki możemy zakupić z poziomu aplikacji, bądź też przejść do ich przesłuchania w takich serwisach jak Google Play Muzyka, Rdio czy też YouTube. Program wymaga do wyszukiwania utworów dostępu do Internetu. W podstawowej wersji jest dostępny za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Apple kupił Shazam. Los popularnej aplikacji pod znakiem zapytania

67
BIZNES 11.12.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Shazam, aplikacja nieźle radząca sobie z rozpoznawaniem grającej w tle muzyki, została kupiona przez Apple. Plotki, które pojawiły się w mediach pod koniec ubiegłego tygodnia, niosły ziarno prawdy. Appleowi zapewne nie chodzi o rozwiązania stojące za określaniem, jakiej piosenki akurat słuchamy, choć z pewnością wykorzysta to doświadczenie w Apple Music i Siri. Popularna aplikacja muzyczna to tylko część działalności londyńskiej firmy. W ostatnich miesiącach Shazam pracował nad rozpoznawaniem obrazu, rozszerzoną rzeczywistością i wieloma innymi rozwiązaniami, którymi Apple może się…

Aplikacja dnia: Shazam

40
OPROGRAMOWANIE 28.11.2017 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Dzisiejszą aplikacją dnia jest Shazam – świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią wiedzieć, czego właśnie słuchają w radiu lub pubie. Aplikacja nasłuchuje fragmentu piosenki, wysyła go do chmury i tam identyfikuje. Czego teraz słuchamy? Obsługa Shazam sprowadza się do dotknięcia lub przytrzymania przycisku na ekranie głównym aplikacji. Dotknięcie rozpozna jeden utwór, przytrzymanie zaś włączy tryb ciągłego rozpoznawania, w którym aplikacja zapisze listę wszystkich zidentyfikowanych kawałków. Można wtedy spokojnie zostawić smartfon w miejscu, gdzie dźwięk będzie mógł do niego swobodnie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 14.01.2015 13:43

wcześniej apka działała mi bezproblemowo raczej
a co poradzić jak aplikacja nie chce się uruchomić i pojawia się komunikat na ekranie powitalnym że: "nie można ustanowić połączenia"?

reinstalacja aplikacji nic nie pomaga

SGS mini 2 / android 2.3.6

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.