SketchUp Make SketchUp Make 17.2.2554

Strona główna Mac Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program

SketchUp Make to prosty program do projektowania 3D, w którym można stworzyć modele przedmiotów, plany umeblowania pokoi, projekty domów, ogrodów i zagospodarowania przestrzeni. Z programu można korzystać za darmo do celów niekomercyjnych. Bez opłat można więc wykorzystać go w domowych projektach oraz do nauki.

SketchUp Make daje dostęp do ogromnej biblioteki gotowych modeli, w której znajdziemy także wizualizacje prawdziwych produktów, dostarczone przez ich producentów. Przy wizualizacji domu można więc sięgnąć po dokładne, precyzyjne odwzorowanie sprzętu AGD do kuchni czy konkretnych typów drzwi i okien. Można także tworzyć własne modele od podstaw i nakładać na nie tekstury.

Do dyspozycji mamy typowe w programach do projektowania CAD narzędzia, jak kształty, linie i łuki, a także możliwość wyciągania ich, by tworzyć bryły. Rysowanie w SketchUp Make jest jednak bardzo intuicyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Po zakończeniu modelowania można przygotować dokumentację techniczną projektu w module LayOut, gdzie do konkretnych ujęć z perspektywy można dodać etykiety, miary i opisy. LayOut pozwala dostosować wygląd linii, tekstur, miar i pól opisujących projekt tak, by prezentacja była przyjemna dla oka, atrakcyjna i precyzyjna. LayOut przygotowuje dokumentację dla konkretnego formatu papieru, więc wydrukowanie jej będzie bardzo proste.

Możliwości programu można rozszerzać z pomocą wtyczek. Znajdziemy tu dodatki modyfikujące możliwości renderowania, dodające możliwość drukowania 3D, importu, eksportu, animacji i wiele innych.

Program pod względem możliwości nieróżni się od SketchUp Pro zaawansowanymi funkcjami związanymi z przygotowaniem dokumentacji oraz listą obsługiwanych formatów – nie otworzymy w nim plików CAD i mamy ograniczone możliwości eksportu modeli.

By pobrać program należy założyć konto na stronie dystrybutora.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!