SketchUp Make 2018

Strona główna Mac Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program

SketchUp Make to prosty program do projektowania 3D, w którym można stworzyć modele przedmiotów, plany umeblowania pokoi, projekty domów, ogrodów i zagospodarowania przestrzeni. Z programu można korzystać za darmo do celów niekomercyjnych. Bez opłat można więc wykorzystać go w domowych projektach oraz do nauki.

SketchUp Make daje dostęp do ogromnej biblioteki gotowych modeli, w której znajdziemy także wizualizacje prawdziwych produktów, dostarczone przez ich producentów. Przy wizualizacji domu można więc sięgnąć po dokładne, precyzyjne odwzorowanie sprzętu AGD do kuchni czy konkretnych typów drzwi i okien. Można także tworzyć własne modele od podstaw i nakładać na nie tekstury.

Do dyspozycji mamy typowe w programach do projektowania CAD narzędzia, jak kształty, linie i łuki, a także możliwość wyciągania ich, by tworzyć bryły. Rysowanie w SketchUp Make jest jednak bardzo intuicyjne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania.

Po zakończeniu modelowania można przygotować dokumentację techniczną projektu w module LayOut, gdzie do konkretnych ujęć z perspektywy można dodać etykiety, miary i opisy. LayOut pozwala dostosować wygląd linii, tekstur, miar i pól opisujących projekt tak, by prezentacja była przyjemna dla oka, atrakcyjna i precyzyjna. LayOut przygotowuje dokumentację dla konkretnego formatu papieru, więc wydrukowanie jej będzie bardzo proste.

Możliwości programu można rozszerzać z pomocą wtyczek. Znajdziemy tu dodatki modyfikujące możliwości renderowania, dodające możliwość drukowania 3D, importu, eksportu, animacji i wiele innych.

Program pod względem możliwości nieróżni się od SketchUp Pro zaawansowanymi funkcjami związanymi z przygotowaniem dokumentacji oraz listą obsługiwanych formatów – nie otworzymy w nim plików CAD i mamy ograniczone możliwości eksportu modeli.

By pobrać program należy założyć konto na stronie dystrybutora.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SketchUp 2018: lepsze przekroje i rysunki z importem DWG

8
17.11.2017  •  Anna Rymsza

SketchUp, popularny i intuicyjny program do modelowania 3D, został wydany w wersji 2018. Nowa wersja to poprawki wydajności, a także możliwość współdzielenia informacji o projekcie zgodnie ze standardami BIM oraz sporo ulepszeń modułu LayOut, służącego do tworzenia rysunków. Program wciąż jest dostępny w wersji Pro i darmowej Make, przeznaczonej do nauki i projektów niekomercyjnych. SketchUp 2018 sprawdzi się w środowiskach korzystających z wymiany danych BIM. W programie można do komponentów przypisywać różne atrybuty, jak cena, rozmiary, status, odnośniki czy właściciel, czytelne dla…

SketchUp Make – projektowanie za darmo i po polsku

13
04.12.2015  •  Anna Rymsza

Planujesz przemeblowanie? Chcesz zaprojektować ogród albo zabawkę? Pomoże w tym intuicyjny i przetłumaczony na język polski program SketchUp, dostępny także za darmo do zastosowań domowych i nauki. SketchUp jest relatywnie łatwy do opanowania, zwłaszcza jeśli porównamy go do innych programów do projektowania w trzech wymiarach. Tworzenie w nim projektów czy modeli nie wymaga szczególnego przygotowania, dzięki czemu program świetnie nadaje się do nauki. Producent udostępnił serię wideoporadników na swoim kanale na YouTube. Dostęp do bogatej biblioteki gotowych modeli, stworzonych przez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 24.12.2017 14:24

Nazwa jest myląca! Nie ma czegoś takiego jak "SketchUp Make 2018". Zamiast wersji 2018 producent uszczęśliwił swoich użytkowników wersją "Sketchup Free" działającą w przeglądarce. Ci, co do tej pory używali wtyczek opartych na RUBY będą na pewno zadowoleni...

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza