WindowsGrafikaProgramy do projektowania CADSketchUp Make
SketchUp Make ikona

SketchUp Make17.2.2555

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SketchUp Make to łatwy do opanowania program do projektowania trójwymiarowych modeli. Można w nim przygotować przedmioty, plany układu mebli w pokoju, projekty ogrodów i zagospodarowania przestrzeni. Zupełnie za darmo można wykorzystać go w domowych projektach, zastosowaniach hobbystycznych oraz do nauki.

SketchUp Make to przede wszystkim dostęp do ogromnej biblioteki gotowych modeli, w której znajdziemy dzieła innych użytkowników, a także wizualizacje prawdziwych produktów, dostarczone przez ich producentów. Przy projektowaniu domu można więc sięgnąć po dokładne odwzorowanie sprzętu AGD do kuchni czy armatury łazienkowej.

Do dyspozycji mamy takie narzędzia, jak kształty, linie, łuki oraz możliwość rysowania odręcznego, a także możliwość wyciągania, by tworzyć bryły. Narzędzia przypominają to, co znajdziemy w wielu programach CAD, ale są bardzo intuicyjne. Rysowanie w SketchUp Make nie wymaga wcześniejszego przygotowania, przez co program świetnie nadaje się do nauki projektowania.

Po zakończeniu rysowania i układania modeli można przygotować dokumentację techniczną w module LayOut, gdzie można dodać etykiety, miary i opisy oraz przygotować dokument do druku na konkretnym formacie papieru. LayOut pozwala dostosować wygląd linii, tekstur, miar i pól opisujących projekt tak, by prezentacja była przyjemna dla oka, atrakcyjna i precyzyjna.

Możliwości programu można rozszerzać z pomocą licznych wtyczek, także dostępnych za darmo. Znajdziemy tu dodatki modyfikujące możliwości renderowania, dodające możliwość drukowania 3D, importu i eksportu w określonych formatach, animacji i wiele innych.

Program pod względem możliwości program jest uboższy od SketchUp Pro – brakuje w nim przede wszystkim obsługi branżowych formatów CAD i zaawansowanej dokumentacji. By go pobrać, trzeba się zalogować lub założyć konto.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań141 355
Data aktualizacji18 lis 2020
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych (adware)
SketchUp Make ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)