reklama

SkyDrive zaktualizowany — obsługuje większe pliki, format ODF i skracanie linków

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Microsoft zaktualizował swój dysk sieciowy SkyDrive. Usługa zapewnia teraz obsługę formatu ODF, skracanie linków i pozwala na ładowanie plików o większym rozmiarze.

Dzięki wprowadzonym zmianom SkyDrive pozwala teraz na pracę z dokumentami w formacie Open Document — użytkownik może edytować pliki ODF bezpośrednio w oknie przeglądarki, bez potrzeby używania aplikacji firm trzecich. Warto przypomnieć, że format ODF jest powszechnie używany między innymi w darmowym pakiecie biurowym LibreOffice. Kolejną nowością w SkyDrive jest możliwość generowania skróconych linków do zdjęć przesyłanych z telefonu z Windows Phone oraz funkcja udostępniania danych za pośrednictwem Twittera. Skrócone linki bazują na należącej do korporacji domenie http://sdrv.ms. Microsoft zwiększył także maksymalną wielkość pliku, który użytkownik może przesłać do SkyDrive za pośrednictwem przeglądarki internetowej — teraz ten limit wynosi 300 MB. Korporacja obiecuje, że to nie koniec nowości i już wkrótce SkyDrive wzbogaci się o kolejne funkcje i udogodnienia.

Aktualizacja SkyDrive jest prawdopodobnie reakcją na zbliżający się debiut konkurencyjnego Google Drive. Według najnowszych informacji dysk sieciowy Google zostanie udostępniony użytkownikom już w przyszłym tygodniu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama