Snapchat Lenses – rozszerzona rzeczywistość w pełnej krasie (aktualizacja)

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Możliwe, że to nie dzięki zaawansowanym goglom w rodzaju HoloLens oraz wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości w pracy czy edukacji, tłumy pokochają AR. Udowodnił to właśnie Snapchat w najnowszej aktualizacji aplikacji w wersji na iOS-a. Oprócz dotychczasowych aktywnych filtrów nakładanych na twarz, odtąd filtrować można także... otoczenie.

Aby skorzystać z nowości, konieczne jest przytrzymanie palca na ekranie, podobnie jak ma to miejsce z dotychczas dostępnymi maskami. W najnowszej wersji na urządzenia mobilne Apple, w pierwszej kolejności zostaną jednak wyświetlone filtry rozszerzonej rzeczywistości: podobnie jak to było w przypadku twarzy, rozpoznają one geometrię otoczenia, by wyświetlić w tej przestrzeni dodatkowe elementy. Wszystko to oczywiście animowane i aktywowane interakcjami, jak np. otwarcie ust.

Filtry są dostosowane zarówno do korzystania z przedniej, jak i tylnej kamery. Już dziś można między innymi zobaczyć, jak będzie wyglądać rzeczywistość w zimowym wydaniu, gdzie nad głową użytkownika będą krążyć zamarznięte zwierzątka. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by na suficie zaczęły płynąć tęcze i chmury, a nawet zorza polarna.

Efekty są spektakularne, pojawią się zapewne wkrótce także w Snapchacie na Androidzie. Mimo że filtry rozszerzonej rzeczywistości zostały przede wszystkim przeznaczone dla posiadaczy okularów Spectacles, to z powodzeniem można stosować je na smartfonie, za pomocą przedniej lub tylnej kamery. Najnowszą wersję Snapchata na iOS-a znajdziecie w naszej bazie.

Aktualizacja, 9 XI 2016

Zgodnie z oczekiwaniami, nie trzeba było długo czekać, aż rozszerzona rzeczywistość od Snapchata zawita na urządzenia z Androidem. Dostępna jest już nowa wersja aplikacji na ten system, którą znaleźć można w naszej bazie oprogramownia.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję