r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SoftMaker Office 2016 16.0.3834

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SoftMaker FreeOffice to darmowy i w pełni funkcjonalny pakiet biurowy, zawierający zestaw podstawowych aplikacji do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami, a także z różnymi dokumentami.

W skład pakietu wchodzą trzy najczęściej używane przez użytkowników aplikacje biurowe – zaawansowany edytor tekstu (TextMaker), arkusz kalkulacyjny (PlanMaker) oraz oprogramowanie do tworzenia różnych prezentacji dla szkoły lub pracy – Presentations. Wszystkie aplikacje dostępne w pakiecie SoftMaker FreeOffice oferują prosty i wygodny w obsłudze interfejs użytkownika oraz bogatą funkcjonalność.

Edytor tekstu oferuje wszystkie najważniejsze funkcje wspomagające przy pisaniu dowolnego dokumentu na komputerze. Oprócz tego posiada różne narzędzia do rysowania i dodawania gotowej grafiki, a także możliwość tworzenia różnych tabel, nagłówków czy formuł matematycznych. Nie zabrakło w nim też funkcji do sprawdzania błędów ortograficznych, tworzenia bibliografii i zaawansowanych narzędzi do formatowania tekstu. Obsługuje polskie znaki i najpopularniejsze formaty tekstowe, takie jak: DOC, DOT, RTF, TXT, ODT, TMD itp.

Aplikacja PlanMaker umożliwia tworzenie zaawansowanych arkuszy kalkulacyjnych przy użyciu rozbudowanych formuł matematycznych. PlanMaker oferuje ponad 330 różnych funkcji arytmetycznych i formuł, a także posiada możliwość tworzenia zgromadzonych danych z różnych wykresów, które można wykorzystać w pozostałych aplikacjach wchodzących skład pakietu SoftMaker FreeOffice. Arkusz kalkulacyjny jest w pełni kompatybilny z programem Excel i wyróżnia się szybkością podczas generowania wykresów i ich jakością. Natomiast korzystając z programu Presentations, możemy tworzyć proste i zaawansowane prezentacje do celów edukacyjnych.

Uwaga!

  • Pakiet biurowy SoftMaker FreeOffice wymaga bezpłatnej rejestracji i podania odpowiedniego numeru seryjnego wysłanego na podany przez użytkownika adres e-mail.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Szukasz alternatywy wśród pakietów biurowych? Softmaker Office 2012 jesienią dostępny za darmo

43
26.10.2015  •  Maciej Olanicki

Gdy dużą popularnością cieszy się nowa wersja pakietu biurowego Office 365 czy piąta odsłona Libre Office, trudno przyciągnąć użytkowników do bardziej niszowych alternatyw. Szczególnie, jeśli jest to oprogramowanie komercyjne. Pismo nosem zdają się czuć producenci Softmaker Office, którzy przygotowali bardzo atrakcyjną promocję umożliwiającą pobranie ich pakietu za darmo. W skład pakietu biurowego Softmaker Office 2012 wchodzi edytor tekstu TextMaker, arkusz kalkulacyjny PlanMaker oraz program do tworzenia prezentacji multimedialnych o nazwie... Presentations. Wszystkie one są w pełni…

Recenzje użytkowników

Lekki, przyjemny
W linuxie kopiuje z Plannera w formacie tekstowym, rejestracja.
ocena użytkownika

Zainstalowałem go zachęcony pozytywnymi komentarzami. I na dzień dobry zonk. Skopiowanie z Plannera i wklejenie do czegokolwiek kończy się zamianą na tekst. Nawet jak próbuję wkleić do innego arkusza (Gnumeric, LibreOffice) to tylko jako import tekstu. Dla mnie dyskwalifikacja.

Poza tym brak języka polskiego, archaiczny interfejs. Nie widzę żadnego powodu dla którego zadawać sobie trud instalacji zamiast LibreOffice czy Gnumerica.

13.12.2016 12:26 | Recenzja do wersji Revision 755
lepsza kompatybilność z „jedynie słusznym” formatem MS w porównaniu z OpenOffice
brak polskiej wersji językowej, konieczność ręcznego instalowania słowników, brak brytyjskiej wersji słownika do pobrania i zainstalowania na USB
ocena użytkownika

Korzystam z najnowszej jak na razie wersji 696. Program jest szybki i radzi sobie z otwieraniem plików z MS Office. Pozytywnym zaskoczeniem jest dla mnie edycja tabel w procesorze tekstu TextMaker. MS Office nigdy nie dorównał pod tym względem innemu edytorowi teksu, a mianowicie Lotus Word Pro, którego do dziś używam jako moim zdaniem najlepszego programu tego rodzaju. Bardzo chętnie nabyłbym najnowszą wersję Lotus pakietu SmartSuite (cena naprawdę niewygórowana), gdyby nie pewien „drobiazg”: brak możliwości sprawdzania polskiej pisowni. Wersja WordPro z 1997 roku, której nadal używam, posiadała jeszcze taką możliwość. Długo by wymieniać zalety rzeczonego Lotusa, i ubolewać nad brakiem uznania go za standard w tym obszarze, ale to inna historia. Tak, czy inaczej TextMaker podobnie jak Word Pro umożliwia płynną regulację wielkości kolumn w tabelach, zaś MS Office Word dysponuje jedynie prymitywną i irytująca funkcją regulacji skokowej (obciach na całą wieś). Pewnym mankamentem w przypadku SoftMaker FreeOffice jest fakt, że utworzona wersja przenośna nie zawiera zainstalowanych słowników, które widnieją w wersji zainstalowanej w systemie. Z nieznanych powodów programiści najwyraźniej przeoczyli ten aspekt. Co prawda można temu zaradzić pobierając stosowne słowniki ze strony producenta, lecz nie załatwia to problemu w przypadku brytyjskiego słownika, którego po prostu nie ma na tej stronie. Zatem chociaż w odpowiednich katalogach wersji instalacyjnej i przenośnej figurują te same pliki słownika (łącznie z brytyjskim), to wersja przenośna nie widzi go w rejestrze dostępnych modułów sprawdzania pisowni.

Na razie trudno jest mi ocenić inne elementy pakietu SoftMaker FreeOffice, gdyż nie byłem w stanie ich przejrzeć i wskazać zalety i wady w porównaniu z komercyjną aplikacją MS Office. Przy okazji dodam, że arkusz kalkulacyjny z OpenOffice okazał się lepszy w zakresie obliczania odchylenia standardowego. Zetknąłem się bowiem z sytuacją, że plik utworzony w MS Excell źle obliczał wartość niezerowego w istocie odchylenia standardowego (podawał jako 0 z uwagi na ograniczenia precyzji obliczeń). Ten sam plik otworzony w OpenOffice Calc poprawnie podawał wynik obliczenia rzeczonego parametru. Zatem to kolejny argument przeciw rzekomo „idealnemu” arkuszowi kalkulacyjnemu.

04.12.2014 13:35 | Recenzja do wersji 2012 Revision 679
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Baruch   6 #46 21.01.2018 12:17

Przez trzy dni za free

https://sharewareonsale.com/s/softmaker-office-giveaway-coupon-sale

Autor edytował komentarz w dniu: 21.01.2018 12:17
  #45 28.06.2017 22:55

Do redakcji: Nowsza wersja programu jest dostępna na stronie producenta.

  #44 19.03.2017 21:00

Podany tutaj link przez redakcje portalu dobreprogramy.pl prowadzi bezpośrednio do pliku programu z pominięciem strony rejestrującej z formularzem.

By można było używać programu trzeba się najpierw zarejestrować (co spowoduje wygenerowanie klucza i wysłanie go na podany przez nas e-mail) co jest niemożliwe w przypadku w/w linku.

Gdyby ktoś na własną rękę nie mógł znaleźć aktualnego linku z aktualną wersją programu, podaje go tutaj. Jest to link do strony z formularzem rejestrującym i z plikiem pakietu SoftMaker FreeOffice 2016 (z grudnia 2016):

http://www.freeoffice.com/en/download-freeoffice-mobile-office

  #43 02.03.2017 18:29

teraz jest wersja FreeOffice 2016 1.0.0.3815

Bander zwierz   9 #42 29.10.2016 18:10

Pobieranie ze strony dobrych programów mija się z celem, ponieważ i tak zostaniemy odesłani do witryny SoftMaker, żeby się tam zarejestrować. Otrzymany kod rejestracyjny pasuje zresztą wyłącznie do programu pobranego z oryginalnej witryny. Próba wpisania otrzymanego numeru seryjnego do okienka programu zainstalowanego z instalatora pobranego od dobrych programów spowoduje komunikat o błędzie.

  #41 30.09.2016 10:37

Mimo kilku już obietnic ciągle brak polskiej wersji (właśnie dostałem info o nowym service pack'u). Słownik jest dobry, bo z OpenOffice (najlepszy polski słownik do edytorów tekstu). Trochę trudno mi uwierzyć, że nie dają spolszczenia programu z jakichś innych niż handlowe pobudek. Potrafili - opłacało im się! - zrobić wersję estońską. Prawie 10-krotnie większy rynek polski oceniają jako mniej potencjalnie zainteresowany ich produktem? Szkoda! Podejrzewam, iż maja dobre rozeznanie naszego rynku, dostrzegają, że Polacy - w swojej masie, a nie pojedynczy klienci - totalnie uzależnili się od Microsoftu, którego Office króluje w każdej polskiej firmie i urzędzie, a przez to i w domach (ileż kasy ten Microsoft w Polsce już zarobił, urzędy w ogóle nie fatygują się żeby oszczędzać na oprogramowaniu!). A szkoda, bo program jest spoko, przede wszystkim bardzo szybki.
Ale też trochę kapryśny. Ja mam wersję od Ashampoo, kupiłem, więc mam na trzy stanowiska. Na jednym kompie bez problemu ustawiłem sobie wybrane czcionki do dokumentu - na drugim za cholerę ustawić się tego nie da i zawsze od nowa muszę zmieniać domyślny TimesNewRoman wielkości 10 na preferowaną czcionkę własną... W sumie to drobna rzecz, ale dziwi ta kapryśność...

  #40 26.09.2016 22:53

@Luke_l: działa bardzo dobrze, mozna otwierac i zapisywac pliki w formatach MS office. jedyny minus to brak mozliwości zainstlaowania polskiego UI, ale polski slownik za to mozna zainstalowac.

SebaKomp   6 #39 20.09.2016 18:57

Bardzo fajny pakiet. Zamiata inne pod dywan i jest za darmo nawet dla firm.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #38 25.07.2016 21:23

Jeden z niewielu procesorów tekstu, który pomimo braku polskiej lokalizacji ma dobry polski słownik.

  #37 13.06.2016 10:05

Nie wiem czemu ale mnie po instalacji Free Office program GDATA Antivirus wykrył w tym pakiecie biurowym wirusa. Więc albo ten program jest podejrzany, albo GDATA Antivirus jest "przewrażliwiony" i wygenerował fałszywy alarm. Nie mam pojęcia co o tym myśleć, ale na wszelki wypadek odinstalowałem ten pakiet i wrzuciłem Libre Office. Działa bez problemów.

  #36 11.06.2016 02:01

ta kópa nie chce się zarejestrować, pisze, że coś jest nie tak, a to niemożliwe

gutek851   2 #35 05.03.2016 00:45

Znowu jest promocja na SoftMaker Office Standard 2012
http://softmaker.de/reg/ofw12giveaway_en.htm

  #34 08.02.2016 20:39

Jak dla mnie zdecydowanie najlepszy z darmowych pakietów biurowych. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze tylko spolszczenia i przydała by się możliwość otwierania plików w zakładkach (jak np. w chińskim WPS). WPS też wydaje się O.K. jednak nie do końca mam zaufanie do chińskiego oprogramowania (choć to oczywiście moje subiektywne odczucie, może niepotrzebne obawy).

  #33 23.10.2015 22:48

Teraz pełna wersja Softmaker Office 2012 jest za darmo (wymaga rejestracji): http://www.softmaker.com/english/autumn2015_en.htm

romex   2 #32 02.10.2015 22:35

Ktoś niżej pytał o testowanie pakietu na Linuksie. Testowałem tylko edytor tekstu, działa sprawnie - jedna rzecz mnie bulwersuje. Ma ona miejsce tylko pod Linuksem właśnie (pod Win7 no problems). Otóż po zmianie jednej drobnej rzeczy w Opcjach zmienia się język interfejsu programu na niemiecki, mimo że w ustawieniach wciąż widnieje angielski. Żonglerka różnymi językami nie pomaga... :(

  #31 02.10.2015 16:33

@jolles (niezalogowany): Wejdź na ich stronę (z linków bezpośrednich), kliknij download. Na tej stronie widać formularz rejestracyjny, wpisujesz swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail. Wysyłają ci w odpowiedzi klucz aktywacyjny. Proste, prawda?

  #30 13.09.2015 07:44

Chyba coś się zaczyna ruszać w temacie języka polskiego - ostatni newsletter od Softmakera przyszedł do mnie po polsku zamiast po angielsku jak dotychczas.

A pakiet jest świetny i na dodatek bardzo lekki. Nota bene ostatni build (stan na dziś) to 702 a nie 679 jak podają DP.

john_szchr   3 #29 26.07.2015 18:18

Najlepszy darmowy pakiet biurowy. Wprawdzie interface nie jest polski, ale można zainstalować polski słownik, a co najważniejsze program jest stabilny i raz wybrane opcje nie znikają. Można samemu komponować skład paska narzędziowego.

Virtus   7 #28 30.06.2015 17:55

@Ma-kum-ba (niezalogowany): Mógłbyś ich spytać kiedy ten service pack się pojawi?

  #27 11.05.2015 17:15

SoftMaker Office 2016 jest obecnie w fazie beta testów:
http://www.softmaker.com/english/ofw16demo_en.htm
i zapewne wkrótce - raczej wcześniej niż później - nastąpi premiera stabilnej nowej wersji tego świetnego pakietu. Miejmy nadzieję, że wersja Free pojawi się równocześnie.

Ponadto Najnowsze bardzo dobre wieści są takie, że uzyskałem następującą obietnicę ze strony zespołu SoftMaker - po serii korespondecji z nimi, w której bardzo namawiałem ich do uwzględnienia polskiej wersji interface'u użytkownika (UI) w ich najnowszych planach:

Dear valued customer,
Sehr geehrter Kunde,

Polish is the next language that we will provide a UI for. We didn't make it in time for the first 2016 release, but it will be available in a service pack.

Best regards / Mit freundlichen Grüßen
SoftMaker Team

Moje argumenty okazały się przekonujące, bo odpowiedź ta oznacza ni mniej ni więcej, tylko że należy się spodziewać polskiej wersji SoftMaker Office 2016 w jednej z poprawek - tzw. Service Pack'ów, które ukazywać się będą po oficjalnej premierze SM Office 2016. :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.