r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sonic wkrótce przejmie DivX

Strona główna Aktualności

Sonic Solutions we wrześniu dokona zakupu firmy DivX za 323 miliony dolarów, licząc na zwiększenie swoich możliwości w udostępnianiu materiałów wideo online.

Sonic Solutions to firma znana z produkcji programów do obróbki treści multimedialnych i authoringu DVD. W swojej ofercie posiada również usługę CinemaNow, w ramach której udostępniane jest ponad 14 tysięcy materiałów filmowych, dostępnych zarówno z poziomu przeglądarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych. DivX natomiast kojarzy się przede wszystkim z kodekiem wideo, często wykorzystywanym do nielegalnego rozpowszechniania filmów w Internecie. Swój sukces DivX w dużej mierze zawdzięcza współpracy ze znanymi producentami sprzętu RTV polegającej na certyfikowaniu urządzeń i umożliwianiu bezpośredniego odtwarzania w ten sposób zakodowanych filmów.

Sonic ma zamiar wykorzystać technologie firmy DivX do ulepszenia swojej platformy CinemaNow. Wiele wskazuje na to, że firma wykorzysta także funkcjonalność DivX związaną z odtwarzaniem materiałów zabezpieczonych przez DRM. Przejęcie DivX przez Sonic Solutions potencjalnie może dać duże korzyści, a także wprowadzić sporo innowacji w usługach udostępniania materiałów wideo. Póki co szczegóły dotyczące planów Sonic nie są jednak znane.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.