Galaxy S6 Edge wygina się gorzej niż iPhone, tylko czy ktoś się tym przejmie?

Galaxy S6 Edge wygina się gorzej niż iPhone, tylko czy ktoś się tym przejmie?

Galaxy S6 Edge wygina się gorzej niż iPhone, tylko czy ktoś się tym przejmie?
03.04.2015 15:04, aktualizacja: 03.04.2015 15:17

Pamiętacie Bendgate – burzę po odkryciu, że nowy iPhone 6 wygina się w kieszeni obcisłych spodni? Firma SquareTrade przy pomocy maszynki rodem ze średniowiecznej komory tortur przetestowała, jak na wyginanie reaguje najnowszy flagowiec Samsunga, model Galaxy S6 Edge. Jak wypadł? Zobaczcie sami:

SquareTrade Shows Samsung S6 Edge as Bendable as iPhone 6 Plus & More Likely to Crack Under Pressure

Widzimy, że wszystkim tym smartfonom do joginów daleko, ale S6 Edge poddaje się testowi z wyjątkowym wdziękiem stetryczałego emeryta. Po pierwsze, wygiął się pod naciskiem 110 funtów (niespełna 50 kg), czyli dokładnie takiej samej siły, która wygina iPhone 6 Plus. Jeśli uważacie, że samo to jest wyjątkowo niepokojące, przyjrzyjcie się bliżej. W przypadku S6 Edge podobne wygięcie spowodowało dodatkowo pęknięcie zakrzywionego na rogach ekranu, co oznacza wysyłkę telefonu na farmę dla wysłużonych gadżetów.

W teście widzimy też, jak na wyginanie reaguje HTC One M9. On poddaje się dopiero pod nieco większym naciskiem, ale wygina się pechowo w miejscu, w którym znajduje się kluczowy przycisk. To również powoduje, że telefon przestaje być użyteczny.

Pytanie, czy będzie z tego podobna afera, jak Bendgate? Szczerze wątpię. Czemu, spytacie? Ano, Samsung to nie Apple. Wszyscy wiedza, że produkuje aspirujący plastik i nikogo nie dziwi, że pęka. Bez względu, czy takie opinie znajdują potwierdzenie w faktach, Apple postrzegany jest jako droga, solidna marka i taka wpadka przy premierze produktu jest dużo większym szokiem dla klientów. A to, że Samsung pęka podobnie, jeśli nie gorzej? Jak to co, nic - wiadomo przecież, że telefonów nie powinno się wyginać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (80)