CorelCAD 2016 do projektowania 3D, wkrótce także na tabletach

CorelCAD 2016 do projektowania 3D, wkrótce także na tabletach

21.10.2015 14:19, aktual.: 13.01.2016 12:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Corel wychodzi naprzeciw potrzebom projektantów, którzy potrzebują nie tylko dwuwymiarowych planów, ale także modeli trójwymiarowych, także dla druku 3D. Wydany właśnie CorelCAD 2016 według producenta ma nie tylko zapewnić przyjazne środowisko pracy i możliwość szybkiego projektowania, ale także bardzo dobre narzędzia do modelowania. Na korzyść programu niezmiennie działa możliwość pracy z plikami w formacie DWG oraz współpraca z programami CorelDRAW i Corel DESIGNER.

W wersji 2016 programu CorelCAD znajdziemy sporo nowości, dzięki którym projektowanie będzie szybsze i łatwiejsze. Można na przykład wywoływać polecenia bezpośrednio w miejscu ustawienia kursora i dzięki temu etykietki narzędzi są przesuwane razem z kursorem, pozwalając na wpisywanie wartości współrzędnych, długości, kątów, linii i podobnych. CorelCAD na Windowsie pozwala na łatwiejsze przełączanie się między aktywnymi dokumentami. Używając polecenia DrawingTabs, można wyświetlić karty rysunku w górnej części okna rysunku.

Drawing tabs in CorelCAD on Windows

Nowe okno dialogowe Stany warstw pozwala utrzymać warstwy w ryzach. Konfiguracje właściwości i stanów warstw można zapisywać, przywracać oraz zarządzać nimi, a także udostępniać w różnych projektach. Podręczny pasek narzędzi pozwala edytować i formatować wiele różnych typów atrybutów bloku wielowiersza, a dzięki możliwości skalowania adnotacji niezależnie od skali, w jakiej oglądamy rysunek, najważniejsze opisy będą zawsze widoczne na ekranie i na wydrukach.

Nowy pasek narzędzi Wyświetlacz przezroczysty pozwala wybierać różne elementy, a następnie powiększać je w celu wprowadzenia zmian. Opcja edycji elementów w jednym miejscu pozwala ustawić styl i szerokość linii, tworzyć elementy wymiarów lub bloki. Można także szybko wyrównać linie wymiarowania i umieścić wszystkie w identycznej odległości od kształtów oraz między innymi, równoległymi liniami, dzięki czemu rysunki techniczne są czytelniejsze i przyjemniejsze dla oka.

W przygotowaniu jest także aplikacja na tablety i telefony z Androidem – CorelCAD Mobile. Aplikacja będzie darmowa na rok dla posiadaczy licencji na program CorelCAD dla Windowsa lub OS X. Dzięki niej będzie można na urządzeniu mobilnym tworzyć projekty, zapisywać adnotacje do istniejących projektów oraz przeglądać i korygować modele 3D. Przenoszenie i współdzielenie projektów będzie możliwe dzięki integracji aplikacji z Dropboksem i Dyskiem Google. Dzięki temu projektanci będą mogli pracować na dowolnej platformie, także w podróży.

Obraz

Aplikacja pojawi się niebawem, ale na razie Corel nie podaje terminu. Użytkownicy Windowsa i OS X mogą już pobrać próbną wersję programu CorelCAD z naszej bazy programów. Pełna wersja CorelCAD kosztuje 3499 zł, uaktualnienie ze starszej wersji zaś 999 zł.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)