reklama

Sony o swoich goglach wirtualnej rzeczywistości: już nie Projekt Morfeusz lecz PlayStation VR

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Sony przedstawiło oficjalną nazwę swoich gogli do wirtualnej rzeczywistości. Rozwijane dotąd pod nazwą Projekt Morfeusz urządzenie nosić będzie nazwę PlayStation VR (PS VR). Japończycy przedstawili także nieco nowych informacji o swoich goglach, które zapewne znacznie zwiększą zainteresowanie konsolą PlayStation 4.

Tak więc PlayStation VR będzie korzystał z własnego procesora, wbudowanego w gogle i wykorzysta wyświetlacz OLED o przekątnej 5,7”, podzielony na dwa obszary 960×1080 pikseli, z polem widzenia na oko o szerokości 100 stopni. Częstotliwości odświeżania obrazu wyniosą, w zależności od gry 90 i 120 Hz. Śledzenie ruchów głowy jest możliwe dzięki żyroskopowi, akcelerometrowi oraz dziewięciu diodom, których światło ma być obserwowane przez kamerkę konsoli. Mówi się też o specjalnie rozwijanym dla gogli systemowi dźwięku przestrzennego, uwzględniającym ruchy głowy gracza.

Sony wspomniało też o demach dla PlayStation VR, wśród których znalazło się Final Fantasy XIV. Niestety daty premiery urządzenia, ani też jego ceny nie podano – wiemy tylko tyle, że powinniśmy się go spodziewać w pierwszej połowie przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama