Sony szybsze od Google – Xperie X już z najnowszą aktualizacją bezpieczeństwa

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Wielokrotnie już narzekaliśmy na producentów i ich podejście do aktualizacji smartfonów z Androidem. Nawet posiadacze topowych modeli często muszą czekać, jak łaskawie otrzymają nowszą wersję oprogramowania czy ważne poprawki bezpieczeństwa. Pozytywnym zaskoczeniem jest więc wydanie przez Sony biuletynów bezpieczeństwa szybciej niż uczyniło to Google.

Wczoraj, Sony rozpoczęło wydawanie aktualizacji bezpieczeństwa do swoich czterech smartfonów – Xperii XZ, X Performance, X i X Compact. Co warte odnotowania, Japończycy sprawniej załatali wykryte w Androidzie luki niż uczyniło to Google. Użytkownicy smartfonów z linii Pixel i Nexus, nie dostali jeszcze najnowszych poprawek bezpieczeństwa. Nie ma ich nawet w beta wersji Androida 7.1.2, który udostępniony został zaledwie dwa dni temu.

Przeznaczone dla wybranych Xperii aktualizacje bezpieczeństwa datowane są na 1 lutego. W przypadku modelu Xperia XZ i X Performance, numer oprogramowania został podniesiony do 39.2.A.0.417. Osoby korzystające z Xperii X i X Compact, posiadają najnowszą aktualizację, jeśli ich wersja systemu oznaczona jest numerem 34.2.A.0.311.

Nie możemy powiedzieć, jakie dokładnie luki został usunięte. Google jeszcze nie opublikowało szczegółów dotyczących najnowszych biuletynów bezpieczeństwa. Postawa Sony jest naprawdę godna pochwalenia, ale nie zapominajmy o wstrzymanym procesie aktualizacji dla urządzeń z serii Xperia Z. Niestety, problem nadal nie został rozwiązany.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem wspomnianych w tekście smartfonów, to ich recenzje znajdziecie na blogu naszego użytkownika xomo_pl. Jak najbardziej zasługuje on na miano blogowego specjalisty od urządzeń Sony, więc tym bardziej zachęcamy do lektury.

© dobreprogramy