Speccy 1.32.740

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Speccy to stworzone przez autora popularnego CCleanera darmowe narzędzie służące do identyfikacji sprzętu i systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze.

Program dostarcza szczegółowych informacji na temat posiadanego procesora (nazwa, rodzina, cache, częstotliwość pracy każdego z rdzeni itp.), pamięci RAM w każdym ze slotów (producent, typ, rozmiar, częstotliwość, a nawet data produkcji, nr partii), płycie głównej, karcie graficznej i dźwiękowej, monitorze, dysku twardym, napędach optycznych i zainstalowanym systemie operacyjnym. Wynik pracy może zostać zapisany w postaci tzw. snapshota i otworzony na dowolnym komputerze.

Zaletą Speccy jest przyjazny interfejs użytkownika i prostota użytkowania.

Uwaga

Istnieje bardziej rozbudowana wersja programu, Speccy Professional, którą można zakupić na stronach producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przejrzysty, multum informacji , prosty w obsłudze,
Brak
ocena użytkownika
04.08.2015 20:44 • Recenzja do wersji 1.28.709

Naprawdę programik godny polecenia. Jak dla mnie nic dodać nic ująć :D ;) :P

Prosty w obsłudze, szczegółowy
Brak
ocena użytkownika
11.04.2015 20:54 • Recenzja do wersji 1.28.709

Speccy jest banalnie prostym w obsłudze i przejrzystym programem do szczegółowej identyfikacji podzespołów komputera i zainstalowanego na nim systemu operacyjnego. Działanie użytkownika ogranicza się tu tylko do uruchomienia programu i przełączania pomiędzy poszczególnymi jego modułami. Analiza podzespołów trwa w miarę krótko i jest dość szczegółowa.
Za pośrednictwem Speccy dowiemy się o swoim komputerze praktycznie wszystkiego - jaki posiadamy system, jaką mamy płytę główną, jaki dysk, jakie urządzenia są podłączone, czy mamy połączenie z Internetem lub czy mamy włączoną usługę Windows Update. Speccy nie ogranicza się jedynie do sprzętowej identyfikacji. Na duży plus zasługuje tutaj możliwość sprawdzenia temperatury poszczególnych podzespołów i wyświetlenia w czasie rzeczywistym jej dynamiki na wykresie.
Speccy jest idealnym programem dla użytkowników, którzy jednym kliknięciem chcieliby uzyskać kompleksową informację o swoim sprzęcie. Przyda się zwłaszcza laikom, dla których poruszanie się po systemowym Panelu sterowania stanowi nie lada wyzwanie.
Speccy działa szybko i stabilnie, a wszelkie wyświetlane w nim zmienne dane (np. temperatury, bieżący czas pracy, taktowanie rdzenia) aktualizowane są na bieżąco.