Speccy 1.32.740

Strona główna Windows Narzędzia Identyfikacja sprzętu i oprogramowania
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Speccy to stworzone przez autora popularnego CCleanera darmowe narzędzie służące do identyfikacji sprzętu i systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze.

Program dostarcza szczegółowych informacji na temat posiadanego procesora (nazwa, rodzina, cache, częstotliwość pracy każdego z rdzeni itp.), pamięci RAM w każdym ze slotów (producent, typ, rozmiar, częstotliwość, a nawet data produkcji, nr partii), płycie głównej, karcie graficznej i dźwiękowej, monitorze, dysku twardym, napędach optycznych i zainstalowanym systemie operacyjnym. Wynik pracy może zostać zapisany w postaci tzw. snapshota i otworzony na dowolnym komputerze.

Zaletą Speccy jest przyjazny interfejs użytkownika i prostota użytkowania.

Uwaga

Istnieje bardziej rozbudowana wersja programu, Speccy Professional, którą można zakupić na stronach producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szczegółowe info o konfiguracji, opcje udostępniania danych, prosty w obsłudze.
Brak.
ocena użytkownika
26.03.2019 07:37 • Recenzja do wersji 1.32.740

Speccy dostarcza nam bardzo wiele informacji na temat konfiguracji komputera. Jest banalnie prosty w obsłudze. Program pokazuje nam dane techniczne takich podzespołów jak procesor, pamięć RAM, karta dźwiękowa, graficzna, płyta główna, napędy. Dodatkowo mamy jeszcze możliwość sprawdzenia temperaturę rdzeni procesora czy dysków. Szybko i szczegółowo. Naprawdę polecam.

Przejrzysty, multum informacji , prosty w obsłudze,
Brak
ocena użytkownika
04.08.2015 20:44 • Recenzja do wersji 1.28.709

Naprawdę programik godny polecenia. Jak dla mnie nic dodać nic ująć :D ;) :P