Splash 2.1.0

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowa, lecz niestety ograniczona funkcjonalnie wersja ciekawego odtwarzacza materiałów wideo w wysokich rozdzielczościach HD, klipów z kamer AVCHD i cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Splash charakteryzuje się miłym dla oka i dopracowanym interfejsem graficznym oraz oferowaniem jedynie najistotniejszych podczas oglądania filmów funkcji. Program obsługuje większość najpopularniejszych typów plików (AVI, MKV, MOV, M2TS, MTS, M2T, MP4, MPG, TS), dekoderów wideo (H.264, MPEG-2, VC-1, DVIX\XVID) i audio (AC-3, AAC LC, HE-AAC, MPEG Layer I/II, Linear PCM, DTS), a także napisów - w tym napisów wewnętrznych MKV. Splash wpiera wielordzeniowe procesory, obsługuje sprzętową akcelerację dla odtwarzanego wideo, pozwala na płynną konwersję 1080i do 1080p oraz posiada funkcję EcoMode, pozwalającą w prosty sposób ograniczyć zużycie energii w przenośnych komputerach (według zapewnień twórcy pozwala to wydłużyć nawet o 40% czas odtwarzania filmu). Dodatkowo program oferuje także opcje usuwania przeplotu, synchronizacji dźwięku\napisów, ustalania formatu wyświetlanego obrazu (4:3, 16:9, kinowy) i standardu odtwarzanego dźwięku (stereo, 5.1).

Wersja PRO została wzbogacona m.in. o możliwość tworzenia zrzutów ekranu, organizowania plików wideo w listy, dodatkowe tryby dźwięku (przestrzenny, 7.1, SPDIF\HDMI) oraz zaawansowany mechanizm zarządzania energią.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
brak wsparcia dla AVC Hi10P, niewielkie możliwości konfiguracji, niewielka funkcjonalność, interesujące funkcje tylko w wersji PRO
ocena użytkownika

Splash Lite to zdecydowanie jeden z najgorszych odtwarzaczy, jakie miałem szansę testować. Już podczas instalacji jesteśmy nachalnie zachęcani do instalacji toolbara (2 razy) i programu do "przyspieszania" komputera. Picture^2, o którym pisał Zbigniew2003, jest dostępny tylko w wersji PRO i generalnie tylko zwiększa nasycenie kolorów. Także inne udogodnienia (przede wszystkim motion^2) znajdziemy tylko w płatnej wersji programu.

Odtwarzacz ma bardzo ograniczone możliwości konfiguracyjne. Szczerze mówiąc, możemy tylko wyłączyć i włączyć dekodowanie przy pomocy GPU. O wyborze kodeków, equalizerze, zmianie właściwości obrazu czy renderera wideo możemy zapomnieć. Co więcej, odtwarzacz reklamowany jako najlepszy do materiałów HD, dzięki któremu możemy cieszyć się wysoką rozdzielczością, nie radzi sobie zupełnie z materiałem zakodowanym w H264 w profilu High 10 (Hi10P), co uważam za ponury żart ze strony twórców. Zostaje nam do oglądania czarne tło z zielonymi pasami. Jeżeli już jakiś materiał zostanie odtworzony, jego jakość jest identyczna jak w innych odtwarzaczach przy domyślnych ustawieniach.

Odradzam wszystkim używanie tego odtwarzacza, ponieważ program ten nie nadaje się do niczego. Ma problemy z niektórymi formatami i nie ma żadnych możliwości konfiguracyjnych. Dekodowanie za pomocą GPU znajdziemy już w większości kodeków i odtwarzaczy multimedialnych, więc nie jest to jakaś super funkcja zarezerwowana dla Splasha. Systemowy Windows Media Player (po zainstalowaniu kodeków w Windowsach starszych od siódemki) to w porównaniu do Splash lite profesjonalny odtwarzacz plików multimedialnych.

05.04.2013 17:16 | Recenzja do wersji 1.8.2

Komentarze

0 nowych
Boguszek   6 #151 17.02.2018 21:21

Ani windows player ani VLC nie dał rady odtworzyć 4K z kodekiem x265 ten dał radę :)

mlkdom   6 #150 10.04.2017 01:38

Największym atutem aplikacji jest jej wygląd i wygoda użytkowania. Wersja bezpłatna posiada spore ograniczenia ale nadal robi to do czego została stworzona. Jako jedna z niewielu posiada możliwość przeszukiwania i odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Istnieje dosłownie kilka aplikacji, które to potrafią i w większości są to stare i nieatrakcyjne wizualnie aplikacje. Splash zdecydowanie wyróżnia się pod tym względem na tle konkurencji.

  #149 22.11.2016 22:28

Czy ten program odtwarza filmy DVD?

  #148 17.09.2016 18:45

Używam darmowej wersji 2.0.4 i jestem bardzo zadowolony - jest to program który daje zdecydowanie najlepszą jakość obrazu spośród tych które testowałem, a testowałem naprawdę sporo odtwarzaczy. Pod tym wzgledam to klasa sama dla siebie.

Program ma jednak drobne upierdliwości - nie odtwarza video HEVC (mimo że deklaruje że to robi) i audio Opus. Niesamowicie żyłuje kartę graficzną - co prawda akceleruje wszystko bezbłędnie, ale coś jest nie tak jeśli wideo 960*544 pikseli zakodowane kodekiem AVC rozkręca kartę AMD 7970 na maksa. PotPlayer, VLC czy MPC- HC BE tego nie robią i utylizacja karty graficznej w przypadku tego pliku nie przekracza 17% w szczycie (typowo około 11%), więc wentylator się nie rozpędza. Z powodu robienia z grafy suszarki po prostu odłączyłem akcelerację UVD, mam sześciordzeniowy procesor więc i tak mój zestaw to bez problemu uciągnie, jednak posiadacze słabszych zestawów mogą już nie mieć takiego komfortu w wyborze trybu pracy.

eddie71   10 #147 12.06.2016 21:11

Używam do odtwarzania TV z mojego starego tunera na USB. Działa bardzo dobrze. Jest obecnie wersja 2.0.4 o czym informuje producent na stronie https://mirillis.com/pl/company/newsroom.html . Użytkownicy przy uruchomieniu programu dostaną komunikat "czy zainstalować nowa wersję?", lub podobny. Klikałem "anuluj", bo myślałem, że chcą mi wcisnąć wersję premium. Okazało się, że to aktualizacja wersji Free do 2.0.4. Długo była stagnacja z tym programem, ale ruszyli trochę do przodu. Szkoda, że porzucili projekt "TV PRO", czyli płatnej wersji odtwarzacza TV z funkcją nagrywania programu i innymi bajerami. Daję ocenę 10/10.

QbaTheRipper   5 #146 17.05.2016 13:26

Tak na początek to jest już nowsza wersja 2.0.4....A co do mnie, to zakupiłem jakieś 2 lata temu ten program i od tamtego czasu do filmów HD nie używam niczego innego.Również pliki M2TS z dysku Blu-Ray odtwarza w znakomitej jakości, oczywiście po wcześniejszej deszyfracji.Po podłączeniu lapka po HDMI do TV uzyskuje obraz najwyższej jakości i płynności nawet jeśli TV nie posiada technologii 24p TrueCinema.Wybierasz w ustawieniach Motion 60p i masz idealną płynność obrazu.Oczywiście plik filmowy musi być zakodowany w H264, VC1, a teraz dodano obsługę HEVC H265.Ja osobiście polecam.

  #145 18.04.2016 00:54

@sylwian (niezalogowany): BEZPŁATNE DEMO TYLKO PŁATNY DZIAŁA CAŁKOWICIE A BEZPŁATNY UTRUDNIA DZIAŁANIE UŻYTKOWNIKA =
blokować, bruździć, brzęczeć komuś nad uchem, być komuś solą w oku, ciskać komuś kłody pod nogi, czynić trudności, dekoncentrować, hamować, komplikować, krępować, mieszać komuś szyki, mnożyć trudności, paraliżować, piętrzyć przeszkody, przeciwdziałać, przeszkadzać, przyhamowywać, psuć komuś szyki, robić komuś wstręty, rzucać komuś kłody pod nogi, siedzieć komuś na głowie, siedzieć komuś na karku, stać czemuś na drodze, stać czemuś na przeszkodzie, stać czemuś na zawadzie, stać komuś na drodze, stać komuś na przeszkodzie, stać komuś na zawadzie, stać komuś nad głową, sterczeć komuś nad głową, tamować, torpedować, uniemożliwiać, wadzić, walić komuś kłody pod nogi, wchodzić komuś w drogę, wchodzić komuś w paradę, wchodzić komuś w słowo, wiązać komuś ręce, wpadać komuś w słowo, zablokowywać, zakłócać, zawadzać, zawracać komuś głowę, gmatwać, robić komuś problemy, sabotować, stawać czemuś na drodze, stawać czemuś na przeszkodzie, stawać czemuś na zawadzie, stawać komuś na drodze, stawać komuś na przeszkodzie, stawać komuś na zawadzie, chachmęcić, czynić coś niejasnym, krzyżować komuś plany, krzyżować komuś zamiary, mącić, mieszać, motać, plątać, problematyzować, wikłać, zabagniać, być kulą u nogi, być zawadą, rzucać kłody pod nogi, sprzeciwiać się czemuś, sprzeciwiać się komuś, stać na drodze, stać na przeszkodzie komuś, udaremniać coś, oddać niedźwiedzią przysługę, powstrzymywać, sypać piasek w tryby, szkodzić, wkładać kij w szprychy, zaszkodzić, źle się przysłużyć, sprzeciwiać się, stać na przeszkodzie, udaremniać, kiełznać, kiełznać coś, miarkować, opanowywać, powściągać, stawać na drodze, stawać na drodze czemuś, stawać na drodze komuś, studzić, destabilizować, dezorganizować, nadwątlać, osłabiać, podkopywać, pogarszać, psuć, rozstrajać, upośledzać, zaburzać, zmniejszać, być przeszkodą, przerywać, stanowić przeszkodę, wprowadzać destrukcję, zachwiać, deliberować, dzielić włos na czworo, rozwodzić się, zrobić błąd, stać na drodze komuś, ograniczać, szachować, wstrzymywać, zaciemniać, przeszkodzić, komplikować,

  #144 25.03.2016 20:04

Ja tam się nie znam ale zainstalowałem ten program i wszystko cyka jesytem bardzo zadowolony.Program obsługuje mi filmiki z aparatu fotograficznego i smartfona i jest cacy.Pozdrawiam.

emil_emil   8 #143 14.02.2016 10:23

Po tak długim czasie nowa wersja.... zobaczymy co poprawili, bo program chyba jeden z lepszych darmowych.

szadek28   6 #142 13.02.2016 18:14

@grzegorz0plonka: Chłopie, nie wiem, gdzie uczyłeś się języka polskiego, ale dla mnie, jak i pewnie dla wielu to, co piszesz, to nie jest w języku polskim. To po pierwsze, a po drugie pobieraj przez linki bezpośrednie i przestań pisać bzdury na temat "wirusowania komputera", a jeżeli nie chcesz toolbarów, to odhaczaj przy instalowaniu to, czego nie chcesz instalować. Jak coś się instaluje, to się czyta ze zrozumieniem, a nie naciska tylko "dalej".."dalej" i "dalej". I bez znaczenia, z jakiej strony pobierasz. Jeżeli pobiera się przez menadżera pobierania, to większość programów antywirusowych uważa go za wirus, więc nie rób antyreklamy tej stronie, tylko zapytaj, albo zacznij myśleć.

Autor edytował komentarz.
  #141 30.11.2015 16:34

@grzegorz0plonka: masz racje ja omijam ten portal szerokim łukiem :)

  #140 01.06.2015 16:55

Syf, dno i sto metrów mułu a nie program. Jak się zawiesi to nawet "kilim go" ciężko zrobić (a zawiesza się momentalnie po naciśnięciu przycisku ustawienia).

deton24   7 #139 15.05.2014 16:26

@www63 Wystarczy Microsoft Visual C++ 2008 SP1 Redistributable Package (x86) http://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=5582

  #138 09.02.2014 21:08

@grzegorz0plonka: Rozumiem, że jesteś z Afryki, jeśli tak, to nawet nieźle radzisz sobie z językiem polskim. Gratulacje.

  #137 09.02.2014 21:06
BettyBoop   6 #136 17.01.2014 18:51

ledwo to coś zainstalowałam, a już nie chciał odpalić

eddie71   10 #135 27.11.2013 23:02

@tomislav3540 (niezalogowany):
Takich stron informujących o wersji 1.8.3 było mnóstwo w tamtym czasie bo je sprawdzałem.
Celem pomysłodawców było chyba zaatakowanie dużej liczby komputerów.
Wersja 1.8.3 nigdy nie została wydana.
Normalne serwisy wycofały fałszywą informację.
Dziwi mnie zachowanie Mirillis.
Widzą co się dzieje i nawet nie reagują.
Zauważyłem, że ich strona jest jakby obsługiwana przez automat.Z wcześniejszych projektów się wycofali.
Usunęli ze strony głównej link bezpośredni do forum http://forum.mirillis.com/

Autor edytował komentarz.
  #134 21.11.2013 22:47

@tomislav3540 (niezalogowany): wersja 1.8.2
File Size: 11556240 bytes (11.02 MB)
Hashes

MD5: 678CBDA9B0256B3977C768BAAF86C298
SHA-1: 6D83AA94504AE38E0A1EDADDEAE78F046C888354

  #133 21.11.2013 22:43

@eddie71: 1.8.3 istnieje był wydany dn. 5 września 2013r.
http://www.divxarea.com/public/download/splash.asp?poll=10&results=1
Zapewne po chwili zdjęty.
Plik instalacyjny był wielkości 13,5 Mb
Obecna wersja 1.8.2 - 11 MB

eddie71   10 #132 09.11.2013 23:00

Wersja 1.8.3 nie istnieje:
http://mirillis.pl/pl/products/splash_history.html
Nowy instalator niestety zmusza użytkownika do instalacji dodatku nie dając nic w zamian.
Proponuję pobrać gotowy plik z lokalizacji podanej przez dark_jedi w poście nr 128.

Autor edytował komentarz.