Splash 2.7.0

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Darmowa, lecz niestety ograniczona funkcjonalnie wersja ciekawego odtwarzacza materiałów wideo w wysokich rozdzielczościach HD, klipów z kamer AVCHD i cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T.

Splash charakteryzuje się miłym dla oka i dopracowanym interfejsem graficznym oraz oferowaniem jedynie najistotniejszych podczas oglądania filmów funkcji. Program obsługuje większość najpopularniejszych typów plików (AVI, MKV, MOV, M2TS, MTS, M2T, MP4, MPG, TS), dekoderów wideo (H.264, MPEG-2, VC-1, DVIX\XVID) i audio (AC-3, AAC LC, HE-AAC, MPEG Layer I/II, Linear PCM, DTS), a także napisów - w tym napisów wewnętrznych MKV. Splash wpiera wielordzeniowe procesory, obsługuje sprzętową akcelerację dla odtwarzanego wideo, pozwala na płynną konwersję 1080i do 1080p oraz posiada funkcję EcoMode, pozwalającą w prosty sposób ograniczyć zużycie energii w przenośnych komputerach (według zapewnień twórcy pozwala to wydłużyć nawet o 40% czas odtwarzania filmu). Dodatkowo program oferuje także opcje usuwania przeplotu, synchronizacji dźwięku\napisów, ustalania formatu wyświetlanego obrazu (4:3, 16:9, kinowy) i standardu odtwarzanego dźwięku (stereo, 5.1).

Wersja PRO została wzbogacona m.in. o możliwość tworzenia zrzutów ekranu, organizowania plików wideo w listy, dodatkowe tryby dźwięku (przestrzenny, 7.1, SPDIF\HDMI) oraz zaawansowany mechanizm zarządzania energią.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
brak wsparcia dla AVC Hi10P, niewielkie możliwości konfiguracji, niewielka funkcjonalność, interesujące funkcje tylko w wersji PRO
ocena użytkownika
05.04.2013 17:16 • Recenzja do wersji 1.8.2

Splash Lite to zdecydowanie jeden z najgorszych odtwarzaczy, jakie miałem szansę testować. Już podczas instalacji jesteśmy nachalnie zachęcani do instalacji toolbara (2 razy) i programu do "przyspieszania" komputera. Picture^2, o którym pisał Zbigniew2003, jest dostępny tylko w wersji PRO i generalnie tylko zwiększa nasycenie kolorów. Także inne udogodnienia (przede wszystkim motion^2) znajdziemy tylko w płatnej wersji programu.

Odtwarzacz ma bardzo ograniczone możliwości konfiguracyjne. Szczerze mówiąc, możemy tylko wyłączyć i włączyć dekodowanie przy pomocy GPU. O wyborze kodeków, equalizerze, zmianie właściwości obrazu czy renderera wideo możemy zapomnieć. Co więcej, odtwarzacz reklamowany jako najlepszy do materiałów HD, dzięki któremu możemy cieszyć się wysoką rozdzielczością, nie radzi sobie zupełnie z materiałem zakodowanym w H264 w profilu High 10 (Hi10P), co uważam za ponury żart ze strony twórców. Zostaje nam do oglądania czarne tło z zielonymi pasami. Jeżeli już jakiś materiał zostanie odtworzony, jego jakość jest identyczna jak w innych odtwarzaczach przy domyślnych ustawieniach.

Odradzam wszystkim używanie tego odtwarzacza, ponieważ program ten nie nadaje się do niczego. Ma problemy z niektórymi formatami i nie ma żadnych możliwości konfiguracyjnych. Dekodowanie za pomocą GPU znajdziemy już w większości kodeków i odtwarzaczy multimedialnych, więc nie jest to jakaś super funkcja zarezerwowana dla Splasha. Systemowy Windows Media Player (po zainstalowaniu kodeków w Windowsach starszych od siódemki) to w porównaniu do Splash lite profesjonalny odtwarzacz plików multimedialnych.