Spotify nie działa. Awaria w całej Europie, odczuwalna także w Polsce (aktualizacja)

Strona główna Aktualności
Awaria Spotify w Europie, źródło: downdetector
Awaria Spotify w Europie, źródło: downdetector

O autorze

Spotify zmaga się z awarią – można wnioskować z nagłego wzrostu liczby zgłoszeń użytkowników, którzy skarżą się na problemy z działaniem Spotify w serwisie downdetector. W ciągu ostatnich minut kłopoty z odtwarzaniem muzyki zgłosiło ponad 1400 osób i póki co wynik tylko rośnie.

Na mapie widać natomiast, że problem ze Spotify dotyczy całej Europy, a głównie Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec i państw ościennych. Część raportów spływa także z największych miast w Polsce. Problem ma więc szeroką skalę i najwidoczniej jest również odczuwalny dla polskich użytkowników, choć na ten moment wiele wskazuje na to, że najwięcej problemów mają korzystający ze Spotify za granicą.

Potwierdzenie problemów ze Spotify w Polsce można także znaleźć na oficjalnym profilu Spotify na Facebooku, gdzie jeden z użytkowników pyta, czy inni też mają problem z odtwarzaniem. W chwili tworzenia niniejszej publikacji nie dotarliśmy natomiast do oficjalnego potwierdzenia awarii i dodatkowych informacji w tym zakresie.

Spotify jest dostępne na wszystkie najpopularniejsze platformy i działa także w systemach Android Auto i Apple CarPlay, skutecznie zastępując kierowcom odtwarzacze lokalnej muzyki ze smartfonów, a nawet samochodowe radia.

Spotify na Windowsa, macOS-a, Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Aktualizacja, godz. 10:50

Jak wynika ze zmniejszonej liczby raportów w downdetector, awaria Spotify została już najpewniej opanowana. W ciągu ostatnich kilkunastu minut zgłoszono już tylko kilkaset raportów.

© dobreprogramy
s