Spotify szuka nowych źródeł zysku? Mają ruszyć testy droższego abonamentu

Strona główna Aktualności
Spotify podobno zaczyna testy droższego abonamentu (Getty Images)
Spotify podobno zaczyna testy droższego abonamentu (Getty Images)

O autorze

Spotify może wkrótce zwiększyć ceny abonamentów swojej usługi strumieniowania piosenek. Tak przynajmniej sugeruje serwis Bloomberg, który powołuje się na anonimowe źródła znające temat. Jak wynika z udostępnionych informacji, w Skandynawii mają się rozpocząć testy droższego abonamentu.

Choć oficjalnie powód nie jest znany, łatwo się domyślić, że taki pilotaż pomoże zweryfikować, ile użytkownicy są w stanie płacić za dostęp do Spotify Premium. To może natomiast pomóc zwiększyć zyski na rynkach, gdzie usługa i tak cieszy się sporym powodzeniem.

Tymczasowa podwyżka miałaby wynieść około 13 procent i zwiększyć koszt abonamentu rodzinnego z 15 na około 17 dolarów. W Polsce taki abonament kosztuje obecnie niecałe 30 złotych, a podobna podwyżka oznaczałaby zmianę ceny na niecałe 34 złote. W ramach rodzinnego abonamentu ze Spotify Premium może korzystać maksymalnie 6 osób mieszkających pod tym samym adresem.

Ponieważ informacje są nieoficjalne, na razie nie wiadomo, jak długo potrwają testy, jak dużej grupy użytkowników będą dotyczyć, ani czy w przyszłości obejmą także inne rynki, w tym Polskę. Bloomberg zwraca uwagę, że choć Spotify jest obecnie największym płatnym serwisem muzycznym na świecie, firma traci pieniądze i szuka nowych sposobów na zwiększenie swoich zysków.

W sprawie rzekomych testów droższego abonamentu skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Spotify. Niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana, jeśli otrzymamy dodatkowe informacje.

Aplikację Spotify można pobrać z naszego katalogu oprogramowania. Dostępne jest wydanie m.in. na Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s