Stare Samsungi Galaxy A5 z 2014 roku też dostaną Androida 7.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Już wkrótce posiadacze zeszłorocznego Galaxy A5 będą mogli cieszyć się Androidem Nougat na swoich smartfonach. Tymczasem Samsung postanowił nieco odświeżyć pierwszą generację A5 i wszystko na to wskazuje, że urządzenia te mogą spodziewać się aktualizacji do najnowszej wersji Androida jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.

To, że Samsung Galaxy A5 (2016) zostanie zaktualizowany do siódmej wersji Androida, jest niemal pewne. Najnowszy system prawdopodobnie już w styczniu zostanie udostępniony pierwszym użytkownikom. Jednak to nie powinno nikogo dziwić – w końcu musimy pamiętać, że Samsung zapewnia dwuletnie wsparcie swoim urządzeniom, obejmujące również uaktualnienia systemu operacyjnego.

Tymczasem wygląda na to, że także pierwsza generacja Samsunga Galaxy A5, wydana jeszcze w 2014 roku z Androidem 4.4.4, też otrzyma oficjalną aktualizację do Nougata. Ze wstępnych wieści wynika, iż mogłoby to nastąpić już nawet w lutym, początkowo aktualizacja zostałaby skierowana pilotażowo dla użytkowników Australii. Obecnie najnowsze firmware jest w fazie testów. Jeśli producent nie wykryje w systemie żadnych błędów, to Android 7.0 miałby pojawić się na tych popularnych smartfonach jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku.

Decyzja, jaką podjął Samsung jest niewątpliwie trafna, mimo że niełatwa: Galaxy A5 pierwszej generacji jest urządzeniem znacznie mniej wydajnym od A5 drugiej generacji (procesor to czterordzeniowy Snapdragon 410 wobec ośmiordzeniowego Exynosa 7 Octa 7580), więc przygotowanie Nougata na „stare” A5 musiało wiązać się z odrębnym cyklem wdrożeniowym. Koreańczycy najwyraźniej utwierdzili się przekonaniu, że czas wydłużyć systemowe wsparcie dla swoich urządzeń do przynajmniej trzech lat.

© dobreprogramy