r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Stare Samsungi Galaxy A5 z 2014 roku też dostaną Androida 7.0

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Już wkrótce posiadacze zeszłorocznego Galaxy A5 będą mogli cieszyć się Androidem Nougat na swoich smartfonach. Tymczasem Samsung postanowił nieco odświeżyć pierwszą generację A5 i wszystko na to wskazuje, że urządzenia te mogą spodziewać się aktualizacji do najnowszej wersji Androida jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku.

To, że Samsung Galaxy A5 (2016) zostanie zaktualizowany do siódmej wersji Androida, jest niemal pewne. Najnowszy system prawdopodobnie już w styczniu zostanie udostępniony pierwszym użytkownikom. Jednak to nie powinno nikogo dziwić – w końcu musimy pamiętać, że Samsung zapewnia dwuletnie wsparcie swoim urządzeniom, obejmujące również uaktualnienia systemu operacyjnego.

Tymczasem wygląda na to, że także pierwsza generacja Samsunga Galaxy A5, wydana jeszcze w 2014 roku z Androidem 4.4.4, też otrzyma oficjalną aktualizację do Nougata. Ze wstępnych wieści wynika, iż mogłoby to nastąpić już nawet w lutym, początkowo aktualizacja zostałaby skierowana pilotażowo dla użytkowników Australii. Obecnie najnowsze firmware jest w fazie testów. Jeśli producent nie wykryje w systemie żadnych błędów, to Android 7.0 miałby pojawić się na tych popularnych smartfonach jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku.

r   e   k   l   a   m   a

Decyzja, jaką podjął Samsung jest niewątpliwie trafna, mimo że niełatwa: Galaxy A5 pierwszej generacji jest urządzeniem znacznie mniej wydajnym od A5 drugiej generacji (procesor to czterordzeniowy Snapdragon 410 wobec ośmiordzeniowego Exynosa 7 Octa 7580), więc przygotowanie Nougata na „stare” A5 musiało wiązać się z odrębnym cyklem wdrożeniowym. Koreańczycy najwyraźniej utwierdzili się przekonaniu, że czas wydłużyć systemowe wsparcie dla swoich urządzeń do przynajmniej trzech lat.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.