SkyDrive w Mój Komputer

SkyDrive to usługa firmy Microsoft dzięki której mamy do dyspozycji 25 GB przestrzeni dyskowej na nasze dokumenty. Standardowa metoda umieszczania tam plików to interfejs na stronie www. Jednak czasem przydałby się dostęp bezpośredni do tego typu usługi. Okazuje się że można to uczynić.

Na początek potrzebujemy systemu Windows 7, starsze systemy nie zadziałają z tym rozwiązaniem.

Następnie przechodzimy na stronę

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/online-id-providers

I instalujemy z niej dostawcę identyfikatorów online dla Windows Live.
Po instalacji przechodzimy do panelu sterowania a następnie w kontach użytkowników wybieramy Połącz identyfikatory w trybie online.
Na liście jest Windows LiveID i w nim wybieramy Połącz identyfikator trybu online.

Podajemy nasz login LiveID oraz hasło i pierwsza część gotowa.

Teraz należy pobrać program, który wskaże nam adres naszego dysku wirtualnego (program ten nie jest wymagany do dalszej pracy z usługą SkyDrive).
Program ten to SkyDrive Simple Viewer for WebDAV, do pobrania na poniższej stronie.

http://skydrivesimpleviewer.codeplex.com/releases/view/39728

Po pobraniu go i zalogowaniu się do naszego konta LiveID zobaczymy listę naszych folderów w usłudze SkyDrive. Teraz drobny minus tego rozwiązania. Nie da się zamapować całego naszego dysku SkyDrive, a jedynie jego poszczególne foldery. Ja utworzyłem więc folder o nazwie Mapowany i do niego się odwołuję z komputerów stacjonarnych. Z programu kopiujemy adres naszego folderu (w moim przypadku folderu Mapowany).

Teraz pozostaje już tylko przejść do Komputer, wybrać Mapuj dysk sieciowy i jako folder podać adres skopiowany z programu SkyDrive Simple Viewer for WebDAV (w moim przypadku https://rurldd.docs.live.net/57dcb34af857b4ab/Mapowany) oraz wybrać literę dysku, która zostanie przypisana.

Całość operacji kończymy przyciskiem Zakończ. Teraz jeszcze jedno logowanie do LiveID i już mamy na stałe pod wybraną literą dysk SkyDrive.

Mam nadzieję że podoba się Wam takie rozwiązanie i będziecie z niego aktywnie korzystać, jak i ja to czynię.