r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Swype Keyboard

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury

Swype to rewolucyjna klawiatura będąca odpowiedzią na problem wymogu pisania na ekranie dotykowym dwoma dłońmi jednocześnie. Dzięki niej możliwe jest pisanie za pomocą zaledwie jednego palca nie przez przyciskanie, a swobodne przesuwanie nim po ekranie. Dodatkowymi zaletami tej klawiatury są synchronizacja danych w chmurze, a także świetny system rozpoznawania mowy i pisma odręcznego.

Najważniejszą cechą klawiatury Swype jest możliwość szybkiego pisania za pomocą nie tyle ręcznego wpisywania każdej litery występującej w słowie, co po prostu wykonywanie gestów: wystarczy, że użytkownik przejedzie palcem po literach zawartych w słowie bez jego odrywania od ekranu, aby klawiatura je rozpoznała i wstawiła w pole edycyjne. W połączeniu z używanymi, rozbudowanymi słownikami daje to naprawdę niesamowite rezultaty. Dodatkowo w miarę czasu uczy się ona tego co wpisuje użytkownik i stara się podpowiadać coraz lepiej. Aby to uczenie przyśpieszyć, możliwe jest skorzystanie z analizy treści napisanych w ramach usług Gmail, Facebook i Twitter. Klawiatura pozwala na wybranie jednocześnie dwóch słowników i korzystanie z podpowiedzi wyszukiwanych w obu jednocześnie. Pozwala to np. na pisanie zarówno wiadomości po polsku jak i po angielsku. Po utworzeniu konta i zalogowaniu się do Swype Connect możliwa jest także słowników i nauczonych przyzwyczajeń użytkownika pomiędzy różnymi urządzeniami.

Ogromnym atutem jest system Dragon, który pozwala na dyktowanie tekstu. Radzi on sobie z analizą głosu znacznie lepiej niż wykorzystywany w konkurencyjnych rozwiązaniach system bazujący na rozpoznawaniu od Google. W ramach personalizacji użytkownik może wybrać jeden z wielu dostępnych motywów wizualnych, a także dopasować do swoich potrzeb wysokość klawiatury w różnym układzie, czy też regulować siłę wibracji i głośność dźwięku naciśnięcia klawisza. Całość jest także dopasowana do tabletów, bowiem umożliwia włączenie wyświetlania klawiatury tylko po jednej stronie ekranu, lub też wersji dzielonej. Aplikacja jest płatna, dostępny jest jednak darmowy okres próbny, w czasie którego przez 30 dni użytkownik może korzystać ze wszystkich możliwości klawiatury.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Klawiatura Swype, kiedyś rewolucyjna, odchodzi w niepamięć

45
20.02.2018  •  Anna Rymsza

Pamiętacie początki pisania na ekranach dotykowych? Nie było łatwo trafiać w nieduże wirtualne klawisze, zwłaszcza w ruchu, a potem pojawiła się klawiatura Swype. To jedna z pierwszych aplikacji, która pozwalała wpisywać tekst przez przeciąganie palcem przez litery i proponowanie na tej podstawie słów, które użytkownik ma na myśli. Dziś już wiemy, że klawiatura ta nie doczeka się kolejnej wersji ani na Androida, ani na iOS-a. Swype została wprowadzona do sklepu Play w 2013 roku i przez lata była obecna na urządzeniach wielu użytkowników, mimo pewnych obaw o zachowanie prywatności. Przez…

Pisanie po ekranie: najlepsze klawiatury na Androida

88
23.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Android słynie ze swojej elastyczności, łatwo zmieniać jego wygląd, dobierać zestawy ikon, launchery i inne elementy interfejsu użytkownika. Nie inaczej jest z klawiaturami, z których wiele oferuje znacznie więcej niż tylko proste wpisywanie tekstu e-maili, SMS-ów lub notatek. Wybraliśmy dla Was takie klawiatury, które warto przetestować na smartfonie lub tablecie z systemem Googlea. Rozmaitych alternatywnych klawiatur dla urządzeń z Androidem w sklepie Google Play jest wręcz zatrzęsienie. Wystarczy zresztą wpisać „klawiatura” w sklepowej wyszukiwarce i pobieżnie rzucić okiem na listę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.