Klawiatura Swype, kiedyś rewolucyjna, odchodzi w niepamięć

Klawiatura Swype, kiedyś rewolucyjna, odchodzi w niepamięć

Klawiatura Swype, kiedyś rewolucyjna, odchodzi w niepamięć
20.02.2018 10:32

Pamiętacie początki pisania na ekranach dotykowych? Nie było łatwo trafiać w nieduże wirtualne klawisze, zwłaszcza w ruchu, a potem pojawiła się klawiatura Swype. To jedna z pierwszych aplikacji, która pozwalała wpisywać tekst przez przeciąganie palcem przez litery i proponowanie na tej podstawie słów, które użytkownik ma na myśli. Dziś już wiemy, że klawiatura ta nie doczeka się kolejnej wersji ani na Androida, ani na iOS-a.

Swype została wprowadzona do sklepu Play w 2013 roku i przez lata była obecna na urządzeniach wielu użytkowników, mimo pewnych obaw o zachowanie prywatności. Przez pewien czas była nawet domyślnie instalowana na urządzeniach niektórych producentów, jak Huawei.

O końcu rozwoju aplikacji Swype poinformował najpierw użytkownik Reddita, a następnie informacje te potwierdziła załoga XDA, dodając informacje o końcu Swype dla iOS-a. Producent klawiatury zamierza skupić się bardziej na usługach dla biznesu. Już teraz autorski system dyktowania Nuance Technologies jest wykorzystywany w placówkach medycznych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zamienników dla Swype nie brakuje. Możliwość pisania przez przeciąganie i korzystania z dyktowania znajdziemy między innymi w klawiaturze Google czy SwiftKey, ale są pewne funkcje, których nie znajdziemy u konkurencji. Będziemy tęsknić za wygodnymi gestami umożliwiającymi kopiowanie, wklejanie i szukanie zaznaczonego tekstu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)