r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Synaptics wprowadza technologię wielodotykową dla Linuksa

Strona główna Aktualności

Przedstawiciele firmy Synaptics Inc. ogłosili wprowadzenie technologii wielodotykowej do gładzików w laptopach z systemem Linux.

Obsługa gładzików w technologii wielodotykowej będzie dostępna w ramach Synaptics Gesture Suite. Użytkownicy dystrybucji Linuksa będą mogli więc korzystać z zaawansowanych gestów, które dotychczas dostępne były jedynie dla osób korzystających z systemu Windows i Mac OS X. Synaptics chce wprowadzić obsługę gestów w laptopach z gładzikami dla takich dystrybucji jak Fedora, Millos Linpus, Red Flag, SLED 11 (SuSE), Ubuntu, a także Xandros. Zdaniem firmy technologia wielodotykowa będzie dostępna również dla systemu Chrome OS, który przygotowywany jest przez firmę Google. Użytkownicy będą mogli korzystać z przewijania dwoma palcami, przesuwania stron trzema palcami, szczypania (powiększenie), obracania, a także innych. Pełen opis gestów dla osób korzystających z oprogramowania Linux dostępny jest na stronach Synaptics.

Synaptics to amerykańska firma informatyczna z San Jose założona w 1986 r. Zajmuje się m.in. produkcją gładzików. Z jej usług korzystają takie firmy jak Asus, Acer, Dell, Lenovo. Rozwiązania Synaptics wykorzystywane są też w odtwarzaczach Creative Zen czy Zune drugiej generacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.