r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Tłumacz Google 5.16.0

Strona główna iOS Edukacja i nauka Słowniki i translatory

Aplikacja Tłumacz Google jest oficjalnym klientem usługi Google Translate dla platformy iOS. Dzięki niej, użytkownik jest w stanie tłumaczyć między wieloma językami ręcznie wpisywany tekst, napisy na zdjęciach oraz głos przy pomocy jedynie urządzenia mobilnego takiego jak smartfon lub tablet.

Aplikacja wykorzystuje do działania serwery firmy Google. Serwery i technologia producenta tłumaczy tekst wpisywany za pomocą klawiatury i odręcznie, możliwe jest również jego odczytywanie z wykonanych zdjęć, oraz dyktowanie przez mikrofon.

Dzięki aplikacji Google możliwe jest również tłumaczenie wiadomości SMS. Niestety w wersji na iOS brakuje opcji pobierania słowników do pamięci offline. Tłumacz Google może również na bieżąco tłumaczyć całe rozmowy, ponadto użytkownik otrzymuje dostęp do historii tłumaczeń i możliwości zapisywania własnego słownika. Dzięki temu w łatwy sposób odnajdzie archiwalne tłumaczenia. Translator wspiera również łatwe kopiowanie w przypadku używania trybu Split view. Aplikacja dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tłumacz Google z lepszą obsługą polskiego dzięki sieciom neuronowym

41
21.03.2017  •  Maciej Olanicki

Pod koniec września Google poinformowało o wprowadzeniu do Tłumacza Google nowego silnika tłumaczeń opartego na rekurencyjnych sieciach neuronowych. Pierwszą obsługiwaną parą był angielski i chiński, dziś jest to już także angielski i polski. Wykorzystanie sieci neuronowych pozwala na tłumaczenie wprowadzonego tekstu nie na poziomie leksemów czy syntagm, jak to się odbywało dotychczas, ale na poziomie składni – pełnych wypowiedzeń lub zdań, jakie wprowadzane są do Tłumacza. Algorym skuteczniej dobiera ekwiwalenty i unika wpadek, które wynikają w tłumaczeniu fragmentów bez kontekstu. W…

Google na czasie: Tłumacz z dynamiczną translacją z niemieckiego na arabski

23
15.10.2015  •  Adam Golański

Google znakomicie wybrało moment na rozbudowanie swojego Tłumacza o wizualną translację dla najbardziej chyba pożądanych par języków. Pracujący nad tą aplikacją zespół programistów ogłosił, że od tej pory jest w stanie zapewnić dynamiczne translacje z niemieckiego i angielskiego na arabski. Niestety, nie działa to jeszcze w drugą stronę. Oficjalnie wprowadzone zmiany nie mają nic wspólnego z podążającą do Niemiec falą imigrantów, w większości przecież mówiących po arabsku. Jednak ta nowość, niedostępna w żadnym innym programie do tłumaczeń, pozwala na błyskawiczne przekształcenie tekstu w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.