Total Commander Total Commander 9.51

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Najnowsza wersja kultowego menedżera plików (znanego niegdyś pod nazwą Windows Commander).

Total Commander to program opierający się na filozofii znanej z Nortona Commandera, również dwa okienka, te same skróty klawiszowe czyli najwyższy poziom wygody w operacjach na plikach i folderach. Oprócz standardowych funkcji spotykanych w tego typu programach, Total Commander oferuje m.in. dostęp do wielu systemów plików (FAT32, NTFS, PocketPC dla palmtopów), wbudowanego klienta FTP/FXP, rozbudowaną obsługę plików skompresowanych (kilkanaście formatów), podgląd dokumentów HTML, grupowe zmiany nazw katalogów i wiele innych...

Od wersji 7 program zawiera wiele ulepszeń, m. in. związanych z interfejsem, rozbudowane wyszukiwanie, a także zakładki z Ulubionymi. Najbardziej widoczną zmianą jest odświeżony interfejs programu. Nowe są ikony menu, ikony folderów, plików czy napędów, a także ikona samego programu. Choć zmiana to na pozór drobna to efekt jest od razu widoczny - w poprzednich wersjach, aż "biły w oczy" przestarzałe ikony rodem z Windows 95.

Inne nowości to m.in. możliwość ustalenia innego koloru tła w panelach dla linii parzystych i nieparzystych, opcja zapisywania w pliku .log wszystkich operacji wykonywanych na plikach, sortowanie plików kolejno według dwóch kolumn (np. najpierw według daty, a następnie według wielkości plików), autouzupełnianie ścieżki przy wpisywaniu komend, definiowanie własnych komend, bezpieczne połączenia FTP poprzez SSL/TLS, tworzenie archiwów ZIP o wielkości ponad 2 GB i wiele, wiele innych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prostota obsługi
cena
ocena użytkownika
04.06.2020 12:00 • Recenzja do wersji 9.51

Intuicyjny i niezbedny w kazdym kompie. Prostota obsługi i intuicyjnosc zapewnia coraz wieksze grono uzytkownikow.

WSZYSTKO
NIC
ocena użytkownika
10.10.2017 01:31 • Recenzja do wersji 9.0a

Jedyny program w moim autostarcie. To powinien być absolutnie niezbędny element Windows.
W programie jest WSZYSTKO CO POTRZEBUJESZ do operacji na plikach i 100 operacji więcej.
Operacje na FTP. to sama wygoda
np. przenieś wszystkie pliki nie starsze niż 100 dni, o rozszerzeniach: *.cpp i *.h do odpowiednich im katalogów.