Trend Micro HouseCall 1.62.0.1129

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Skanery i szczepionki antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Trend Micro HouseCall to bezpłatny i skuteczny skaner antywirusowy na żądanie, którego zadaniem jest wyszukiwanie i usuwanie z komputera wszelakich infekcji. Stanowi on dobre uzupełnienie standardowego oprogramowania antywirusowego.

Program wyposażony został w takie funkcje jak skanowanie lokalizacji najbardziej podatnych na infekcje, jak również przeprowadzanie pełnej analizy systemu operacyjnego lub miejsc wskazanych przez użytkownika. Bardzo dobrze radzi sobie on z wykrywaniem wszelakiego rodzaju szkodników, takich jak wirusy, malware, spyware, konie trojańskie itp. Z jego pomocą skutecznie uporamy się m.in. ze złośliwymi komponentami, które wykradają cenne dane lub wyświetlają uporczywe reklamy.

Trend Micro HouseCall dysponuje mechanizmem automatycznej aktualizacji bazy definicji szkodników. Na uwagę zasługuje również opcja Smart Feedback, która w czasie rzeczywistym przesyła do analizy podejrzane pliki mogące stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkownika.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Zero Ghost   16 #5 14.01.2018 17:10

@wiem mniej.79 (niezalogowany): Najlepiej użyć de instalatora od producenta programu .
https://esupport.trendmicro.com/en-us/home/pages/technical-support/1037161.aspx

  #4 21.06.2017 17:13

Przepraszam za błąd nazwy ale w poprzedniej wypowiedzi chodziło nie o klucze Arcabit tylko o klucze Trend Micro znajdowane w regedit. Wspomniałem o zaporze Windows która zablokowała mi instalację skanera Trend Micro HouseCall pobranego od producenta. Program przejął połączenie sieciowe a w rejestrze pojawił się taki obiekt bonjour.exe który tworzy regułę w FirewallRules i ileś kluczy ,plików . Jak myślę dlatego był monit zapory (firewalla) Windows o podejrzanym ruchu z pytaniem o zgodę . Zastanawiam się co to jest ten bonjour i czy jest nieodzownym składnikiem tego skanera ? Pytanie wysłałem do producenta w USA ale wątpię abym dostał odpowiedź . Myślę ,że tłumacz Google dobrze mi przetłumaczył pytanie ale są producenci którzy przynajmniej coś odpowiadają lub kierują do odpowiedniego działu .

  #3 20.06.2017 19:22

Nie wypowiadam się czy jest dobry czy nie jest bo wiem ,że jest w czołówce skutecznych skanerów . Wypowiedź jest głównie o problemach z instalacją i odinstalowaniem . W trakcie instalacji skanera zapora Windows zablokowała mi instalację i musiałem zezwolić na jego instalację zaznaczając opcję zezwalającą . U mnie skanował na szybkim do 25 minut a na dokładnym skanie około 300 minut . Program nie posiada własnego de instalatora i nie ma programu Trend Micro HouseCall widocznego w panelu zainstalowanych programów ,więc nie można usunąć tymi najłatwiejszymi metodami .Nie ma ma go w folderach plików ani w Pliki programów 86 ani w Program Files czy Windows a jest jedynie widoczny z nazwy w pobranych . W regedit jest klucz o nazwie Arcabit w dwóch miejscach i trzeba go wyszukać , zaznaczyć , usunąć . Wpisując w ramkę " Przeszukaj : komputer " różne nazwy z członów nazw tego programu można znaleźć sporo pozostałości po nim i min. folderów ,plików ,obrazów i je usuwać pojedynczo . Dlatego przeciętni użytkownicy mogą mieć problemy z dokładnym , pełnym odinstalowaniem z systemu tego skanera z jego śladów na komputerze .Mimo poświęcenia trochę czasu nadal nie wiem czy usunąłem wszystko z systemu a ponieważ nie jestem informatykiem to być może już nie dowiem się ale będę poszukiwał wiedzy. Są internauci którzy sporo pobierają programów i je niekiedy odinstalowują a później dziwią się ,że komputer przymula ,pożera pamięć .Jednym z programów który pozwala znaleźć pozostałości niewidoczne jest płatny Revo Uninstaller . O tej samej nazwie darmowy jest też dobry lecz widzi tylko zainstalowane programy z panelu sterowania Windows w wykazie zainstalowanych programów .Darmowy ma też celownik do odinstalowania którym najeżdża się na ikonę programu ale skoro nie ma ikonki Trend Micro na pulpicie ekranu to nie można usunąć . Mam nadzieję ,że wskazówki będą komuś przydatne bo czasami jest łatwo zainstalować a trudniej odinstalować .

  #2 18.06.2017 20:00

Napisz w jaki sposób go odinstalować i czy dobrze i całkowicie odinstalowuje się z systemu w tym pozostałości analityczne ?

Zero Ghost   16 #1 17.05.2017 14:54

Bardzo dobry program.