reklama

Trwają prace nad hybrydą Opery Mobile i Mini dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Opera Software ujawniła swoje plany związane z platformą Android - firma zamierza stworzyć dla tego systemu hybrydową przeglądarkę łącząca zalety rozwijanej aktualnie Opery Mini i Opery Mobile.

Połączenie Opery Mobile i Opery Mini dla Androida ma nastąpić w 2012 roku. Jak informuje serwis CNET, nowa, hybrydowa przeglądarka będzie wykorzystywać najlepsze cechy obu rozwijanych aktualnie produktów. Przypomnijmy, że Opera Mobile jest tradycyjną przeglądarką wyposażoną w standardowy silnik renderowania stron, natomiast Opera Mini opiera swoje działanie na chmurze obliczeniowej, która przetwarza i kompresuje witryny przed ich wysłaniem do przeglądarki.

Przedstawiciele Opera Software definiują swój pomysł następująco - „Zamierzamy wziąć Operę Mini i umieścić ją w Operze Mobile”. Oznacza to, że na bazie Opery Mobile powstanie przeglądarka, która będzie potrafiła automatycznie wykryć obciążenie sieci i przełączyć się na tryb Mini, by obniżyć transfer danych. Przełączanie z trybu Mobile na Mini ma być automatyczne i niemal niedostrzegalne dla użytkownika. Hybrydowa Opera dla Androida w trybie Mini będzie jeszcze bardziej oszczędna niż Opera Mobile działająca w trybie Turbo. Poza kompresją obrazków przetwarzaniu po stronie serwera zostanie poddany także cały kod HTML, style CSS i skrypty JavaScript. Pozwoli to na swobodne korzystanie z Internetu nawet przy bardzo kiepskim połączeniu z Siecią.

Opera Software ma bardzo ambitne plany względem Androida. Norwegowie mają zamiar w dość krótkim czasie zdobyć 10% udział w rynku przeglądarek dla mobilnego systemu Google. Czy nowa, hybrydowa przeglądarka im na to pozwoli, czas pokaże.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama