Tweak-10 1.0 build 1071

Strona główna Windows Narzędzia Pakiety narzędziowe
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Tweak-10 to niewielka, ale za to bardzo rozbudowana aplikacja służąca do modyfikacji ukrytych ustawień systemu Windows 10 i optymalizacji jego pracy. Dzięki niej możemy oczyścić komputer ze śmieci, dopasować zachowanie Menu Start do własnych potrzeb, a także szybko przejść do zaawansowanych ustawień systemu.

Aplikacja posiada kilka modułów, które umożliwiają zarówno automatyczne jak i ręczne dostosowywanie Windows 10. Najważniejszym składnikiem jest część odpowiedzialna za sprawdzanie systemu i zmianę jego ustawień na optymalne. Z poziomu głównego okna możemy uruchomić czyszczenie ze śmieci, a także porządkowanie rejestru systemowego. W razie potrzeby użytkownik może również przyśpieszyć działanie przeglądarki internetowej i zdefragmentować rejestr.

Panel boczny zapewnia dostęp do wielu dodatkowych opcji. Dzięki nim uzyskamy dostęp do informacji o systemie, poprawimy pracę dysku twardego dzięki wyłączeniu zbędnych operacji i utrzymywaniu kernela systemowego w pamięci, a także zwolnimy zbędne dane z pamięci RAM. Z poziomu Tweak-10 użytkownik może także wybrać lokalizację specjalnych folderów systemowych, zmienić dane OEM, skonfigurować opcje synchronizacji czasu i dopasować funkcję kontroli konta użytkownika do własnych potrzeb. Wśród modułów znajdziemy także odpowiedzialny za poprawę pracy w sieci: wystarczy wybrać typ połączenia, a program zajmie się optymalizacją w pełni automatycznie.

Przydatną opcją dostępną w Tweak-10 są tzw. migawki optymalizacji (snapshots). Jeżeli dokonaliśmy zmian i chcemy je zapamiętać, wystarczy z poziomu aplikacji utworzyć taką migawkę. W przypadku innych zmian, które nie będą nam odpowiadać, będziemy mogli szybko przywrócić system do poprzedniego stanu. Program oczywiście wspiera kilkustopniową poprawę pracy i efektów wizualnych, a także przywracanie wszystkich ustawień do fabrycznych oferowanych przez firmę Microsoft.

Uwaga: program jest dostępny w 14-dniowej wersji testowej. Po zakończeniu okresu testowego program przestaje działać, a użytkownik musi wykupić licencję.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Miało być pięknie, a wyszło jak zwykle. Czy można tu napisać coś na plus?
Programy niepewne, można ponieść duże koszty naprawy komputera!
ocena użytkownika
12.05.2016 02:26 • Recenzja do wersji 1.0 build 1015

Dokonałem zakupu licencji i po wprowadzeniu kodu oraz restarcie komputera koszt jego naprawy wyniósł blisko 200 zł.
To miał być dobry program.Koszt zakupu to nie ok.40zł. jak podają na stronie oTewak Software ale 103zł. plus przewalutowanie (usługa bankowa). Obecnie nie będę wprowadzał tego programu, który okazał się zainfekowany wirusem. A o zwrocie kosztów to mogę pomarzyć, choć taką opcję dopuszczają podając numer telefonu do USA lub Kanady.Koszt połączenia rzekomo bezpłatny, ale im już nie ufam.Koszty tej awarii jeszcze wzrosną, ponieważ programy na które miałem wykupione licencje, nie chcą przyjmować kluczy kodujących i będę zmuszony dzwonić do ich producentów, jednocześnie ucząc się języków: niemieckiego, francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego, a najlepiej migowego !!! Plusem całej sprawy jest to, że zaniecham kupowania licencji, ponieważ tracę zaufanie do producentów!