Twitch.tv dokłada się do projektu Choice Chamber, gry kierowanej wpisami na czacie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kiedy po ukończeniu akcji TwitchPlaysPokemon twórcy popularnej platformy Twitch.tv obiecywali, że mają zamiar aktywnie wspierać podobne eksperymenty, przyciągające do strumieniowanej rozrywki masę fanów, nie rzucali słów na wiatr. Firma zdecydowała się wspomóc na Kickstarterze pieniężnie projekt Choice Chamber, któremu niestety dużo brakowało do celu zbiórki, a czasu było mało. Obecnie jednak grę już sfinansowano.

Twitch dołożył połowę z kwoty, która pozostała do uzbierania, co na chwilę ogłoszenia wsparcia oznaczało 7,5 tysiąca dolarów. Resztę szybko dorzucili zmotywowani przez serwis do czynu gracze. Kilka godzin później minimalny pułap dla projektu osiągnięto i jeszcze trochę produkcja dozbiera, bo do końca zostały całe 3 dni. Wizja aktywnego wpływania na to, co dzieje się w czyjejś grze, zapewne jeszcze niejednego zainteresuje.

Choice Chamber opiera się na zasadach niedawnej akcji z Pokemonami, gdzie wielu graczy równocześnie wpisywało w oknie czatu komendy dla postaci, starając się ukończyć przygodę. Oczywiście założenia trzeba było nieco zmodyfikować, by nie powtarzać chaosu. Ogólnie będziemy mieli do czynienia z komputerową platformówką, w której za losy bohatera, prowadzonego przez osobę strumieniującą rozgrywkę na Twitchu, po części odpowiadać będą oglądający i komentujący. Nadawca musi chodzić oraz skakać sympatycznym kolorowym ludzikiem w świecie wykreowanym przez słowa.

W prototypie widzowie mogą wpływać na wyposażenie herosa i dostępne mu zdolności, a także pojawiające się wspomagacze, rodzaje wrogów plus ogólne ukształtowanie terenu. Docelowo możliwości mają być o wiele większe. Z ciekawszych pomysłów warto wymienić tworzenie mostów ze słów most, pomaganie bohaterowi strzałami w określone miejsca na ekranie (po komendach z koordynatami punktów) czy przywoływanie potężnych ataków pomocniczych podczas walk z bossami. Planowane jest też wsparcie dla modyfikacji i tryb spokojnej przygody offline. Wtedy system wygeneruje komendy.

© dobreprogramy

Komentarze