r   e   k   l   a   m   a
reklama

Twórca Police Quest szykuje grę Precinct

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Fani dawnych przygodówek zapewne doskonale kojarzą firmę Sierra, która niegdyś wypuszczała ich całą masę. Zagrywano się w tytuły z serii Gabriel Knight, Leisure Suit Larry, Space Quest czy King's Quest, a interesujący się działaniem amerykańskich policjantów mogli śledzić ich dzieje w Police Quest. Jim Walls, który po latach służby jako stróż prawa powołał do życia tę ostatnią markę, teraz zdecydował się spróbować powrócić do tematyki bliskiej jego sercu w ambitnym projekcie Precinct. Szuka pół miliona dolarów na Kickstarterze, aby móc go zrealizować.

Nie będziemy już klikać po ekranie myszką, lecz podejmować się działań przy o wiele modniejszym obecnie ukazaniu wydarzeń oczami bohatera. Jako Maxwell Jones z Fraser Canyon w Kalifornii przyjdzie piąć się po szczeblach policyjnej kariery, biorąc udział w wielu akcjach wzorowanych na prawdziwych wydarzeniach. Oczywiście nie obędzie się bez pościgów, strzelanin czy walki wręcz z oprychami. Bez samowolki jednak — wszystko zgodnie z procedurami, poznamy więc od podszewki, jak funkcjonuje amerykański wymiar sprawiedliwości. Gra powstaje przede wszystkim z myślą o Windows i OS X, myśli się też o Linuksie, Androidzie, iOS plus popularnych konsolach.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii