USB Raptor USB Raptor 0.14.77

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

USB Raptor to niewielkie i stosunkowo proste w obsłudze narzędzie, umożliwiające wykorzystanie standardowego pendrive'a jako specjalnego klucza, który wymagany jest do odblokowania komputera np. po nieobecności użytkownika.

Program kierowany jest zarówno do mniej, jak również bardziej doświadczonych użytkowników. Oferuje on dwa tryby pracy - uproszczony i zaawansowany, dający dostęp do wielu przydatnych opcji. W domyślnie uruchamianym, prostym trybie, użytkownik tworzy wspomniany klucz USB w trzech nieskomplikowanych krokach. Wystarczy, że zdefiniuje on hasło, wybierze nośnik USB, który wykorzystany ma być do ochrony komputera oraz aktywuje działanie narzędzia.

Drugi z wspomnianych trybów pracy USB Raptor stworzony został z myślą o bardziej wymagających odbiorcach. Oferuje on dostęp do wielu opcji konfiguracyjnych, z pomocą których dostosujemy wiele atrybutów pracy narzędzia do indywidualnych preferencji. Znajdziemy w nim funkcje pozwalające określić m.in. kiedy program ma być uruchamiany, jakie elementy systemu mają być blokowane i z jakim opóźnieniem oraz wiele innych przydatnych opcji.

Zasada działania USB Raptor jest bardzo prosta i umożliwia takie zabezpieczenie komputera, w którym korzystanie z niego będzie możliwe tylko po podłączeniu pendrive'a do portu USB. W momencie jego wypięcia system będzie blokowany i dostęp do niego bez ponownego podłączenia wspomnianego klucza nie będzie możliwy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!